Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Sport, taniec i muzyczna uczta. Oto co zaoferuje nam trzeci (..)

Sport, taniec i muzyczna uczta. Oto co zaoferuje nam trzeci dzień Dni Raciborza

2023-05-24
Nie może zabraknąć popularnej potańcówki na Placu Księżnej Ofki Piastówny
Nie zabraknie popularnej potańcówki na Placu Księżnej Ofki Piastówny

Trzeci dzień Dni Raciborza, który przypada 2 czerwca, zaoferuje szereg atrakcji dla miłośników sportu, tańca i nie tylko. Na ten dzień zaplanowany jest również koncert o bogatym repertuarze.

Warsztaty sportowe dla młodzieży

Miasteczko Sportowe Młodych Mistrzów - odbędzie się w formie warsztatów sportowych z dedykacją dla klas 3-7. Przygotowano 4 rodzaje aktywności dla uczestników: siatkówka, lekkoatletyka, zapasy i piłka nożna.

Warsztaty będą prowadzone w dwóch blokach godzinowych: 9:00-11:00, 11:00-13:00. Maksymalna ilość uczestników z jednej placówki na jeden blok treningowy wynosi 30 osób. Każdy blok treningowy będzie poprzedzony 10-minutowym pokazem trików piłkarskich przez Dawida Krzyżowskiego.

Po odbyciu krótkiego szkolenia, na każdej z naszych sportowych stacji, uczestnicy będą mogli skorzystać ze strefy zabawy i relaksu oraz nawodnić się przy stoisku z wodą. Na strefę relaksu i zabawy będą się składać dmuchańce typu Wipe Out oraz Aquawave — basen pneumatyczny wypełniony wodą. Ze względu na basen z wodą, zachęcamy do zabrania odzieży zmiennej po zakończeniu zajęć.

Odkryj w sobie pasję do tańca

Breaking Graffiti Muzyka vol. 2 - to wydarzenie promujące taniec breaking oraz kulturę hip-hop. W tym dniu odbędą się: warsztaty Graffiti, warsztaty tańca breaking, pokaz tańca breaking oraz pokaz freestyle. A to wszystko przy muzyce puszczanej na żywo przez DJ-a przy dźwiękach perkusji.

Bogaty repertuar muzyczny zespołu „The Teacher’s Band”

W Muzycznym Ogrodzie - wystąpi zespół nauczycielski „The Teacher's Band”. Muzyka, którą zagrają nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Raciborzu będzie zróżnicowana — od klasyki, przez hity muzyki filmowej, do muzyki rozrywkowej. Będą to m.in. utwory: E. Morricone, H. Mancini czy L. Armstronga.

Dancing pod Tęczową

Pamiętacie poprzednie potańcówki na Placu Księżnej Ofki Piastówny w ramach Dni Raciborza? Drewniana podłoga taneczna z girlandami, cudnie oświetlone: plac Ofki, dawna Tęczowa, Muzeum oraz Dom Kultury — jakbyśmy znaleźli się w innym miejscu, w innym czasie... W tym roku, dzięki Wam chcemy przebić zeszłoroczny sukces tego nietuzinkowego wydarzenia, a zagra dla Was:

Kurcbend - grają już ponad 25 lat! W programie: covery, evergreeny muzyki polskiej i anglosaskiej. Wszystko w tanecznych aranżacjach. Tym razem zaśpiewa z nimi Joanna Skowyra.

 

 

 

do góry