Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Wizyta ekodoradcy w Przedszkolu nr 24

Wizyta ekodoradcy w Przedszkolu nr 24

2023-03-29
 

W dniu 29.03.2023 r nasza ekodoradczyni odwiedziła dzieci w Przedszkolu nr 24 z Oddziałami Integracyjnym i Specjalnym na ul. Bielskiej 2.

Przedszkolaki przywitały panią ekodoradcę i zaśpiewały piosenkę pt. "Świat w naszych rękach", która treścią nawiązywała do planowanych zajęć, mających miejsce w dwóch grupach: starszaków "Muminki" oraz średniaków "Stokrotki". Dzieci dowiedziały się dlaczego nasza Planeta Ziemia ma problem z dostarczaniem mieszkańcom czystego powietrza i skąd bierze się smog jesienią, zimą i wiosną. Zostały również poinstruowane gdzie i jak należy sprawdzać jakość powietrza oraz dlaczego w niektóre dni nie powinny wychodzić  z domu, aby pobawić się na placu zabaw. Ponadto poznały gatunki roślin, które oczyszczają powietrze w naszych domach. Dzieci brały udział w eksperymencie, dzięki któremu na własne oczy zobaczyły jak wygląda smog. Obejrzały nawiązującą do tematu bajkę pt. "Książę i smog" z której dowiedziały się czym można palić w kominku, następnie otrzymały tematyczne karty pracy nawiązujące do ww. zajęć. Dzieci były bardzo aktywne, zadawały mnóstwo pytań. Starszaki zmierzyły się z pytaniami z quizu dotyczącego zachowań proekologicznych.

Na sam koniec przedszkolaki otrzymały na pamiątkę z tego spotkania plecaki do pokolorowania oraz zrobiły niespodziankę ekodoraczyni, wręczając ręcznie wykonane laurki wraz z podziękowaniami za zorganizowanie i przeprowadzenie interesujących zajęć ekologicznych na temat czystego powietrza i smogu, w ramach realizowanego przez Miasto Racibórz projektu pn. "Śląskie. Przywracamy błękit. Kompleksowa realizacja programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego".

Cykl zajęć o tematyce dotyczącej  czystego powietrza będzie kontynuowany przez ekodoradcę również w pozostałych przedszkolach w Raciborzu.

 

 

do góry