Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Wschodnia Obwodnica Raciborza. Spotkanie informacyjne dla (..)

Wschodnia Obwodnica Raciborza. Spotkanie informacyjne dla mieszkańców

2023-10-06

Miasto Racibórz zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców na spotkanie informacyjne dotyczące przekazania informacji na temat prac związanych z realizacją zadania pn.: Opracowanie dokumentacji koncepcyjno-środowiskowej dla budowy wschodniej obwodnicy Raciborza.

Na spotkaniu, które odbędzie się w dniu 18 października br. o godzinie 17:00 na sali Błękitnej Urzędu Miasta, nastąpi prezentacja przebiegów planowanych do realizacji wariantów wschodniej obwodnicy Raciborza, szczegółowych rozwiązań technicznych, które były analizowane zarówno na etapie realizacji Studium Korytarzowego jak również na etapach późniejszych,

Na spotkaniu chcielibyśmy przedstawić argumenty "za" i "przeciw" oraz szczegółowo omówić wariant preferowany przez Miasto celem poznania zdania mieszkańców. Podczas spotkania będzie możliwe również pisemne składanie uwag i wniosków dotyczących realizowanej inwestycji.

Przypominamy, że Wschodnia Obwodnica Raciborza ma stanowić docelowo kontynuację etapu 4 i 5 Regionalnej Drogi Racibórz-Pszczyna. Cały przebieg Wschodniej Obwodnicy Raciborza mający początek na terenie gminy Rudnik, a kończący się w dzielnicy Sudół w Raciborzu stanowić ma nowy przebieg Drogi Krajowej nr 45.

Prace projektowe rozpoczęły się 17 września 2019 rok, kiedy to podpisana została umowa na realizację dokumentacji.

Więcej informacji pod linkiem: https://www.raciborz.pl/dla_mieszkancow/Wschodnia_Obwodnica_Raciborza

 

do góry