Racibórz pomaga Ukrainie. Dołącz do akcji!
Strona główna MiastoCOVIDziBiznes Kampanie wspierające #SRC47400

Kryzys wywołany przez koronawirusa uderzy w pierwszej kolejności w najmniejszych przedsiębiorców - grozi im zamknięcie zakładów i redukcja etatów. Wychodząc z założenia, że gospodarka ma swoją lokalność. Zaproponowaliśmy szereg działań wspomagających miejscowy biznes:

Kampanie #SRC47400

#kupujteraz – zachęcanie do akcji przedsiębiorców i mieszkańców. firmy po zarejestrowaniu, będą mogły sprzedawać bony lub vouchery na swoje produkty i usługi, do wykorzystania przez klientów w późniejszym czasie.
#kupujwraciborzu – mająca na celu zachęcanie mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców do robienia zakupów w lokalnych sklepach i u lokalnych producentów.

W jej ramach można przekazać właścicielowi wskazanego przedsiębiorstwa wsparcie finansowe w postaci zaliczki. Wpłacona kwota pomoże mu pokryć bieżące koszty działalności, natomiast realizacja usługi nastąpi, gdy stan epidemii zostanie oficjalnie zniesiony i przywrócone zostanie pełne funkcjonowanie punktów usługowo-handlowych.

Mikroprzedsiębiorcy to ogólne określenie pewnej grupy społecznej na rynku pracy. Jeśli każdy z nas wesprze choćby jeden taki zakład czy punkt gastronomiczny, to mamy szansę zrobić coś ważnego i uratować niejeden zakład przed zamknięciem.

Ponadto zaproponowaliśmy ułatwienie dostępności e-usług w załatwianiu spraw w Urzędzie Miasta. Stworzenie nowej zakładki na stronach Urzędu Miasta (raciborz.pl oraz PrzedsiebiorczyRaciborz.pl) umieszczenie wzorcowych dokumentów niezbędnych do ubiegania się o ulgi, zwolnienia, odroczenia różnych zobowiązań (wobec ZUS, US, itp.). Pomoc przedsiębiorcom w wypisywaniu wniosków oraz wiele innych działań wsparcia i promocji prowadzonych przez Inkubator Przedsiębiorczości.

 

Lokalne kampanie wspierające raciborski biznes

Poza miejską kampanią wspierającą lokalnych przedsiębiorców na terenie Raciborza, ze strony lokalnych mediów uruchomiono inne formy wsparcia.

Portal nowiny.pl
Portal ruszył z akcją społeczną „Kupuję – ratuję. Wspólnie ratujmy lokalne firmy i nasze miejsca pracy”, której celem jest wzajemna pomoc mieszkańców i przedsiębiorców w trudnych czasach pandemii. 

O tej akcji piszą tak: 
Jeśli wesprzemy lokalnych przedsiębiorców, w których najmocniej uderzył obecny kryzys, to pomożemy uratować miejsca pracy i płacone przez nich podatki, z których wszyscy (choć w różny sposób) codziennie korzystamy. Każdy z nas może pomóc – wydając (jeśli to tylko możliwe) swoje pieniądze na towary i usługi oferowane przez ludzi i firmy z naszego regionu – ludzi, którzy żyją w naszym sąsiedztwie od lat, firmy, w których pracujemy my sami lub nasi krewni, znajomi.

W związku z powyższym na portalu nowiny.pl, a także w Nowinach Raciborskich i Nowinach Wodzisławskich, prezentowane są krótkie oferty firm z naszego regionu. Tych, które zgłaszają się do akcji. Oferty firm są dostepne na stronie akcji na www.nowiny.pl/kupuje-ratuje

Platforma Gospodarcza Plusy dla Biznesu
Platforma promuję kampanię pt.  #kupujlokalnie INTEGRACJA LOKALNEGO BIZNESU

Projekt #kupujlokalnie -  to akcja skierowana do wszystkich mieszkańców Raciborza i miast ościennych aby skierowali swoje kroki i telefony do lokalnych firm.

Serwis https://plusydlabiznesu.pl/firmy oferuje branżowy Katalog Firm gdzie można znaleźć wyłącznie firmy z naszego regionu. Organizatorzy zapewniają, że gwarantują firmom z naszego regionu bezpłatne wsparcie w oparciu o
Platformę Gospodarczą, media społecznościowe oraz lokalne serwisy.
Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H