• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Invest in Raciborz/Aktualności gospodarcze/Szkolenie z nowoczesnej strategii planowania biznesu

Szkolenie z nowoczesnej strategii planowania biznesu

2017-10-17
 

Co to są modele biznesowe? Jak za ich pomocą zaplanować swoją firmę? W czym tkwi ich siła i jakie jest źródło ich oszałamiającej popularności wśród startupów i managerów? Na te pytania odpowie Michał Kucharski, który już 21 października 2017 r. poprowadzi szkolenie w Raciborskim Inkubatorze przedsiębiorczości.

Każdy przedsiębiorca potwierdzi – biznes plan sprawdza się świetnie, ale tylko do momentu obsługi pierwszego klienta. Później zwykle trzeba go aktualizować, co zabiera czas i energię. Prostym rozwiązaniem tego problemu jest model biznesowy, czyli narzędzie i schemat działań zarazem, które pozwalają rozpisać strategię firmy na jednej kartce, dzięki czemu można ją łatwo i szybko modyfikować.

Uczestnicy warsztatu w Inkubatorze Przedsiębiorczości dowiedzą się, jak opracować pomysł na biznes w formie modelu biznesowego. Poznają budowę szablonu modelu biznesowego, schematy tworzenia modeli biznesowych oraz techniki wspomagające ich projektowanie. W drugiej części warsztatu omówione zostaną sposoby przeprowadzania skutecznych eksperymentów biznesowych, które uwiarygadniają nasz pomysł na produkt / usługę. Odkryjemy tajemnicę obco brzmiących pojęć Lean startup i MVP.

Warsztat oparty jest o koncepcję opracowaną przez Alexa Osterwaldera i zaprezentowaną w książce „Tworzenie modeli biznesowych. Podręcznik wizjonera”. Zajęcia poprowadzi Michał Kucharski – Prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorcy z Wyboru, przedsiębiorca, właściciel firmy Cudotwórnia Events, wykładowca akademicki. Michał od lat dzieli się z osobami chcącymi rozpocząć swoją przygodę z biznesem swoją pasją i wiedzą dot. nowoczesnego tworzenia biznesu.

Chcesz wziąć udział w szkoleniu?  Zarejestruj się

***
Szkolenie: Business Model Canvas, czyli nowoczesna strategia planowania biznesu
data: 21 października 2017 r. | godz.: 9:00-13:00
miejsce: Inkubator Przedsiębiorczości w Raciborzu (ul. Batorego 7, sala szkoleniowa na III piętrze)

do góry