VI Europejski Kongres MŚP - Co? Gdzie? Kiedy?
Kiedy i gdzie odbędzie się VI Europejski Kongres MŚP?
Kongres potrwa trzy dni – od 10 do 12 października tego roku w Katowicach.
Kto będzie w nim uczestniczył?
Kongres to oczywiście niepowtarzalna okazja dla przedsiębiorców, ale oprócz nich pokażą się na nim także samorządowcy, przedstawiciele administracji rządowej, parlamentarzyści, menadżerowie, naukowcy, właściciele start – upów, a także przedstawiciele zagranicznych firm planujących wejście na polskie rynki.
Jakie tematy będą poruszane podczas Kongresu?
Tematyka, którą w tym roku będą zajmowali się uczestnicy wydarzenia jest niezwykle bogata i zróżnicowana. Poruszone będą m.in. wątki związane z finansowaniem rozwoju MŚP, ochrony praw przedsiębiorców, inteligentnych miast, kwestii związanych z porozumieniem TIPP i innowacyjnych metodach prowadzenia inwestycji.
Kto jest współpracuje z VI Europejskim Kongresem MŚP?
Wśród instytucji współpracujących z kongresem są m.in. Górnośląska Agencja Rozwoju i Przedsiębiorczości, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Woddnej, iasto Zabrze, Miasto Dąbrowa Górnicza, Zachodnia Izba Przemysłowo – Handlowa, Polska Izba Spedycji i Logistyki, czy Miasto Elbląg.
Co może uzyskać miasto takie jak Racibórz dzięki uczestnictwu w Kongresie?
Kongres to przede wszystkim fantastyczna okazja do zdobycia nowej wiedzy i podzielenia się doświadczeniami w sprawach gospodarczych. Olbrzymia liczba uczestników gwarantuje bogaty wachlarz rozwiązań już testowanych nie tylko w polskich samorządach, których zadaniem jest pobudzenie i rozwój przedsiębiorczości. Udział w wydarzeniu to także świetna szansa na zaprezentowanie własnej firmy, własnego pomysłu na biznes, własnej gminy czy też innej instytucji. Last but not least Kongres to wyjątkowe miejsce, w którym partnerzy mogą nawiązać bezpośrednie relacje typu face to face. Taki bezpośredni kontakt z potencjalnym inwestorem, kontrahentem, partnerem strategicznym prowadzi do wzrostu poziomu kapitału społecznego, a co za tym idzie obniża koszty transakcyjne nowych inwestycji.
Zdjęcia pochodzą ze strony VI Europejskiego Kongresu MSP.