Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Behawiorystka pomoże zadbać o zwierzęta w raciborskim (..)

Behawiorystka pomoże zadbać o zwierzęta w raciborskim schronisku

2023-04-17
 

 

 

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Raciborzu rozpoczęło współpracę z behawiorystką. Jest nią Pani Maja Wolny, która jest także instruktorką szkolenia psów, zootechnikiem i technikiem weterynarii. Współpracowała z wieloma fundacjami w zakresie szkolenia psów i niwelowania stanów lękowych zwierząt po trudnych doświadczeniach z człowiekiem.

- W raciborskim schronisku po raz pierwszy będziemy współpracować z zoopsychologiem, czyli psim behawiorystą, który pomoże zwierzętom tam przebywającym, na nowo zaufać człowiekowi. Bardzo się cieszę, że placówka zyskuje nową, wykwalifikowaną pomoc, która w sposób znaczący poprawi komfort psychiczny przebywających tam psów i kotówpodkreśla prezydent Dariusz Polowy.

W schronisku odpowiedzialna będzie m.in. za przygotowanie psów do adopcji, zwłaszcza tych nieufnych wobec ludzi. Będzie też wspierać nowych właścicieli już po adopcji, pełniąc rolę doradczą i wspomagającą. Ponadto będzie koordynować pracę wolontariuszy, dbając o prawidłową opiekę nad zwierzętami.

- Jak zdążyłam zauważyć psy i koty w Raciborzu mają bardzo dobre warunki i widać, że są dobrze traktowane. Pracownicy schroniska i wolontariusze wkładają dużo serca w swoją pracę. Swoim działaniem chcę wspomóc ich działania i poszerzyć ich zakres – mówi zatrudniona 11 kwietnia Pani Maja Wolny.

do góry