Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Ekodoradczyni odwiedziła przedszkole nr 12

Ekodoradczyni odwiedziła przedszkole nr 12

2022-12-08
 

Dziś ekodoradczyni z Urzędu Miasta Racibórz spotkała się z raciborskimi dziećmi w Przedszkolu nr 12 przy ulicy Generała Józefa Bema. Zajęcia o tematyce czystego powietrza zostały przeprowadzone  w dwóch grupach wiekowych - Tygryski dzieci sześcioletnie oraz Biedronki cztero i pięciolatki.

Dzieci dowiedziały się między innymi jak dbać o powietrze aby było ono zawsze czyste, jak i gdzie śledzić na bierząco stan jakości powietrza, co oznaczają tajemnicze określenia PM2,5 oraz PM10 oraz które rośliny pomagają oczyścić powietrze w naszych domach. Przedszkolaki z młodszej grupy rozwiązywały ekologiczny quiz a starszaki uczyły się literować słowo SMOG. Pokazano również eksperyment dzięki któremu na własne oczy można było taki smog zobaczyć.

Dzieci otrzymały również zadanie domowe - ekodoradca poprosił je aby ich rodzice zainstalowali na swoich komórkach aplikację, dzięki której na bieżąco będą mogły śledzić stan jakości powietrza.

Cykl zajęć o tematyce dotyczącej czystego powietrza będzie kontunuowany przez Ekodoradcę również w pozostalych przedszkolach w Raciborzu.

do góry