• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Nagrody i życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Nagrody i życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

2020-10-14
14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej
14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej

 14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Sali Kolumnowej Urzędu Miasta z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Krzysztof Żychski, w zastępstwie za skierowanego dzisiaj na kwarantannę prezydenta Dariusza Polowego w uznaniu szczególnych osiągnięć w pracy dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i organizacyjnej przekazał nagrody 13-tu nauczycielom raciborskich przedszkoli i szkół.


Zachowane bezpieczne odległości, kwiaty i dyplomy czekające na nagrodzonych na przydzielonych miejscach, brak bezpośredniego kontaktu – taki reżim panował podczas spotkania z nauczycielami. Mimo obostrzeń i dystansu – spotkanie było okazją do złożenia podziękowań i gratulacji zasłużonym pedagogom. - Jesteście Państwo najlepszymi z najlepszych. Waszą pracę i zaangażowanie docenili dyrektorzy wnioskując o nagrodę dla Państwa, a Pan Prezydent z przyjemnością te nagrody w uznaniu Państwa zasług przyznał - mówił do nagrodzonych Krzysztof Żychski naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu. - Jesteście przykładem i drogowskazem dla innych pedagogów. To dzięki Wam dzieci i uczniowie osiągają świetne wyniki, angażują się w dodatkowe projekty, otwierają się na nowe doświadczenia.

Laureaci nagród prezydenta to nauczyciele cieszący się szacunkiem i zaufaniem wśród uczniów, rodziców i współpracowników. Angażujący w dodatkowe działania na rzecz przedszkola, szkoły i swoich podopiecznych. Łączy ich również dbałość o podnoszenie swoich kwalifikacji. Wzbogacając swój warsztat oferują więcej dzieciom i młodzieży. Wspólnym mianownikiem wyróżnionej „trzynastki” pedagogów jest także działalność filantropijna i charytatywna.
 

Nauczyciele - Laureaci nagrody Prezydenta Miasta Racibórz w 2020 roku:

Ewa Muzia - Przedszkole nr 11
Karolina Haraźny - Przedszkole nr 12
Ewa Łukasik - Przedszkole nr 15
Karolina Ostrowska - Przedszkole nr 23
Dorota Milej - Przedszkole nr 24
Adam Szramowski - Szkoła Podstawowa nr 1
Sylwia Locińska - Szkoła Podstawowa nr 3
Janina Militowska - Szkoła Podstawowa nr 4
Renata Bożentka - Głaszczyk   - Szkoła Podstawowa nr 13
Barbara Szyksznian – Morek    - Szkoła Podstawowa nr 15
Janusz Jureczko - Szkoła Podstawowa nr 18
Jolanta Cyran - Zespół Szkolno-przedszkolny nr 1
Bożena Wróbel -Wolaniuk - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4

W miejskich szkołach, przedszkolach i zespołach szkolno-przedszkolnych w Raciborzu zatrudnionych jest 636 nauczycieli.

Życzenia Prezydenta Dariusza Polowego dla Pracowników oświaty

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele i Pracownicy oświaty.


Przyjmijcie ode mnie podziękowania za Państwa trudną i odpowiedzialną pracę.

Dziękuję Państwu za zaangażowanie, zapał, gotowość do podejmowania nowych wyzwań, za nieustającą otwartość na odkrywanie uczniowskich pasji.

Realizacja zadań szkoły, czy przedszkola nie byłaby możliwa bez udziału Pracowników niepedagogicznych. Dzisiaj za Państwa trud serdecznie dziękuję.

Wszystkim Państwu życzę radości z efektów podejmowanych przedsięwzięć, entuzjazmu w dążeniu do wytyczonych celów, satysfakcji z sukcesów oraz wiele zdrowia i osobistego szczęścia.

Dariusz Polowy
Prezydent Miasta Racibórz
do góry