• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Święto wszystkich raciborzan. To był niezapomniany (..)

Święto wszystkich raciborzan. To był niezapomniany tydzień

2022-06-13
 

Prawie cały tydzień atrakcji zapewniły nam tegoroczne Dni Raciborza. Wzorem roku ubiegłego, po fantastycznym odbiorze odświeżonej formy dorocznej imprezy postawiono na szereg mniejszych wydarzeń w różnych częściach miasta.

Wszystko zaczęło się od koncertu w Raciborskich Wodociągach, oraz na sali sądowej odnowionego budynku Sądu w Raciborzu. Spotkanie z klasycznymi brzmieniami stało się z miejsca hitem, gdyż ograniczona liczba wejściówek rozeszła się w tak szybkim tempie, że postanowiono zorganizować dwa dodatkowe koncerty, które również zapełniły się do ostatniego miejsca.

Piątkową atrakcją nr 1 był bez wątpienia Dancing pod Tęczową. Ach co to była za noc! Tańczyło całe miasto, a na pewno spora część jego mieszkańców. Plac Ofki będący na co dzień parkingiem stał się magiczną salą taneczną za sprawą specjalnie zamontowanej drewnianej podłogi do tańca, girland świetlnych i pięknego podświetlenia budynków wokół - jak z czasów prawdziwych dancingów.

W tych dniach otwarliśmy na kampingu Obora sezon kąpielowy imprezą "ALOHA OBORA". Nie zabrakło również innych atrakcji, w tym muzycznych, a wieczorny Fun nad Odrą był prawdziwą eksplozją elektronicznych brzmień i gorącej atmosfery. Na naszej miejskiej plaży zrobiło się wręcz tropikalnie.

Niedziela należała niewątpliwie do zespołu Hucul Huligan z Ukrainy, który dał popis na scenie swoim etno-rockowym muzycznym uderzeniem. Nasi sąsiedzi pokazali, że pomimo trwającej u nich zawieruchy duch pozostaje silny. Ci, którzy pragnęli zanurzyć się w kontemplacyjnym nastroju, z pewnością odnaleźli to czego szukają na trasie "Dezyderaty" w Arboretum Bramy Morawskiej, gdzie znany i ceniony raciborski filozof dr Zbigniew Wieczorek poprowadził spacer filozoficzny.

Na zakończenie Dni Raciborza w poniedziałek zorganizowano prawdziwą ucztę dla oczu i uszu. Występ zespołu Barwiniok z Ukrainy w Raciborskim Centrum Kultury.

Do zobaczenia za rok!

do góry