Strona główna Informacje turystyczne Atrakcje turystyczne SOWA - Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności

SOWA czyli Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności to pilotażowo realizowany przez Muzeum w Raciborzu projekt, którego głównym celem jest zwiększenie zainteresowania nauką, rozwijanie poczucia sprawczości i rozbudzenie kreatywności

W grudniu 2021 r. wystartował jeden z dwóch w Polsce, pilotażowo realizowany projekt SOWA czyli Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, będący wspólnym przedsięwzięciem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik. Projekt SOWA realizowany jest przez nowo powołany Dział Innowacji, mieszczący się w strukturach Muzeum w Raciborzu, a zlokalizowany jest w specjalnie na ten cel zaadaptowanych salach Szkoły Podstawowej nr 18 w Raciborzu. W salach tych ulokowana została wystawa złożona z kilkunastu angażujących eksponatów, wykonanych przez Centrum Nauki Kopernik, ukazujących doświadczalny charakter nauki, dających możliwość samodzielnego eksperymentowania. Powstała również Majsternia czyli przestrzeń swobodnego tworzenia, w której odwiedzający otrzymają zestawy do wykonania bez szczegółowej instrukcji. Majsternia to także miejsce gdzie odbywać się będą różnorodne zajęcia dedykowane zarówno dzieciom jak i osobom dorosłym, m.in: logiczne, konstruktorskie, przyrodnicze.
SOWA promuje ideę uczenia się od lat praktykowaną w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, opartą na samodzielnym poszukiwaniu i odkrywaniu – eksperymentowaniu. Metoda ta umożliwia poszerzenie wiedzy, a także wspiera rozwój kompetencji przyszłości, inspiruje, skłania do współpracy, rozbudza ciekawość i kreatywność.

SOWA Racibórz
ul. Ocicka 52
47-400 Racibórz
https://www.sowa-raciborz.pl


Informacje i bilety:

798 386 894

W innych sprawach:

608 297 235

SOWA prowadzona jest przez Dział Innowacji Muzeum w Raciborzu, którego siedziba  mieści się przy ul. Rzeźniczej 15 w Raciborzu.

SOWA

3 styczeń 2022 17 zdjęć

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H