Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP

Zagroda żubrów

Żubry od wieków są symbolem siły i dzikości. Zagroda jest miejscem, w którym możesz poznać bliżej te fascynujące stworzenia i zanurzyć się w ich naturalnym środowisku. Pokazowa zagroda zajmuje obszar ponad 10 hektarów i została stworzona specjalnie dla żubrów. Aktualnie w zagrodzie możemy podziwiać cztery osobniki o imionach Podskok, Pontycja, Potulanka 2 i Pośmiewna.

Głównym celem jest zapewnienie dobrze rozwiniętego środowiska dla żubrów, w którym będą mogły czuć się komfortowo i naturalnie. Zagroda została zaprojektowana tak, aby jak najwierniej odwzorowywać warunki życia żubrów w dzikiej naturze. Projekt zakłada, że zagroda będzie mogła pomieścić około 10 żubrów, co stanowi znaczącą populację tych zwierząt.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszej nowej zagrody żubrów w Raciborzu. Będzie to niezwykła okazja, aby z bliska obserwować te wspaniałe stworzenia i cieszyć się ich obecnością w naszej codziennej rzeczywistości.

Zagroda znajduje się przy drodze wojewódzkiej nr 935 (ulica Rybnicka), w raciborskiej dzielnicy Brzezie: 50°04'51.5"N 18°17'10.2"E.

 

4 zdjęcia

Zagroda żubrów

4 zdjęcia
do góry