Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
19 Lipiec 2019
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
Plakat Święta Policji
Plakat Święta Policji

W 2019 roku świętujemy stulecie polskiej Policji. Formację powołano 24 lipca 1919 roku i na pamiątkę tego wydarzenia co roku w lipcu policjanci w całej Polsce obchodzą swoje święto.

Dziś na Zamku Piastowskim Święto Policji obchodzili funkcjonariusze z raciborskiego garnizonu. Wśród licznie zebranych gości nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Miasta Racibórz, który reprezentowali wiceprezydent Michał Fita oraz przewodniczący Rady Miejskiej, Leon Fiołka.

Wiceprezydent złożył na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu, pana Łukasza Krebsa list gratulacyjny, w którym gratulował i dziękował za służbę wszystkim Policjantkom i Policjantom oraz pracowników Policji.

– Wasza codzienna praca, choć nie zawsze dostrzegana i doceniana, wymaga wiele wysiłku i poświęceń. To misja, którą wypełniacie dla dobra naszego społeczeństwa, często kosztem domu i rodziny. Zapewniam Was, że pamiętamy o tym i doceniamy Waszą służbę. Jeszcze raz za nią szczerze dziękujemy – mówił wiceprezydent Michał Fita.

Podczas uroczystości zwyczajowo wręczono awanse dla policjantów z raciborskiej Komendy.

100 lat polskiej Policji

19 lipiec 2019 10 zdjęć

19 lipca 2019 r. odbyło się coroczne Święto Policji. Uroczystość miała tym bardziej podniosły charakter, gdyż w 2019 r. przypada setna rocznica powołania tej formacji.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H