do góry
Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
20 Marzec 2017
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia

To ja, Malala” i „Czarnoksiężnik z Archipelagu” Ursuli K. Le Guin - raciborska biblioteka serdecznie zaprasza miłośników literatury, którzy nie tylko lubią czytać, ale także rozmawiać o literaturze do udziału w kolejnych spotkaniach Dyskusyjnych Klubów Książki

To ja, Malala” Malali Yousafazi i Christiny Lamb to niezwykła opowieść o rodzinie dotkniętej piętnem terroryzmu; o walce o prawo dziewcząt do nauki; ojcu, który będąc właścicielem szkoły, zaszczepił w córce zamiłowanie do wiedzy, i odważnych rodzicach, którzy w społeczeństwie, gdzie na pierwszym miejscu stawia się synów, nade wszystko ukochali córkę.

Spotkanie, które odbędzie się 23 marca o godz.16.30, będzie okazją do dyskusji na temat sytuacji kobiet na świecie, na przykładzie uhonorowanej w 2014 roku Pokojową Nagrodą Nobla Malali.

Z kolei 27 marca o godz. 16.00 swoje spotkanie będzie miała młodzież, która tym razem podyskutuje na temat książki „Czarnoksiężnik z Archipelagu”, pierwszego tomu znakomitego cyklu Ziemiomorze Ursuli K. Le Guin, jednego z najwybitniejszych cykli literatury fantasy, porównywanego z dziełami J.R.R. Tolkiena czy C.S. Lewisa.

Saga o Ziemiomorzu to opowieść o dojrzewaniu, o wyzbywaniu się młodzieńczej pychy i ducha rywalizacji, dorastaniu do wewnętrznej harmonii i mądrości, ale też zrozumienia ograniczoności ludzkich działań. Im większa moc i im większa władza, tym większa odpowiedzialność – przestrzega Le Guin.

Oba spotkania odbędą się w bibliotece przy ul. Kasprowicza12. Serdecznie zapraszamy!

Małgorzata Szczygielska Biblioteka

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H