Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
28 Listopad 2019
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
Na terenach żwirowni na Ostrogu dziś trwa front robót przy budowie RDRP
Na terenach żwirowni na Ostrogu dziś trwa front robót przy budowie RDRP

Teren zbiorników pożwirowych na Ostrogu - to jeden z frontów robót przy budowie najważniejszej inwestycji drogowej Raciborza ostatnich lat – wschodniej obwodnicy miasta. Obecnie prowadzone są tam intensywne prace ziemne oraz odbywa się ruch technologiczny ciężkiego sprzętu budowlanego. Droga, która dotąd służyła raciborzanom jako dojazdowa do żwirowni, teraz jest drogą technologiczną na placu budowy. Krajobraz tego terenu zmienia się z tygodnia na tydzień. Po zakończonej inwestycji - budowie Regionalnej Drogi Racibórz-Pszczyna - konieczne będzie zagospodarowanie tych terenów.


Co zrobić aby teren zbiorników pożwirowych docelowo stał się miejscem rekreacji i wypoczynku mieszkańców? Takie pytanie już teraz zadaje sobie wiceprezydent Raciborza Michał Fita, m. in. konsultując z wykonawcą inwestycji kwestię wykorzystania w przyszłości dróg technologicznych jako dróg dojazdowych dla mieszkańców do terenów rekreacyjnych. Konieczne będzie uporządkowanie i rekultywacja tego obszaru na Ostrogu, a w dalszej perspektywie jego docelowe zagospodarowanie. Pierwszym krokiem będzie opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu zbiorników pożwirowych, z myślą o sięgnięciu po zewnętrzne źródła finansowania ewentualnej inwestycji. Miasto Racibórz chce być jak najlepiej przygotowane do nowej perspektywy finansowej na lata 2021-2027. Budowa Drogi Regionalnej Racibórz Pszczyna ma zakończyć się w 2022 roku.

Żwirownie na Ostrogu

28 listopad 2019 13 zdjęć

Miasto Racibórz chce zlecić opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu zbiorników pożwirowych, z myślą o sięgnięciu po zewnętrzne źródła finansowania ewentualnej inwestycji.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H