• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Duża frekwencja na spotkaniu prezydenta z mieszkańcami (..)

Duża frekwencja na spotkaniu prezydenta z mieszkańcami Studziennej

2023-10-27

W czwartek odbyło się trzecie spotkanie z cyklu dwunastu spotkań prezydenta Dariusza Polowego z mieszkańcami. W Szkole Podstawowej nr 5 zebrało się około 30 mieszkańców Studziennej. Głównymi tematami rozmów były bieżące remonty dróg oraz uciążliwy problem podtopień spowodowany brakiem koszenia i konserwacji rowów.

Podczas pierwszej części spotkania prezydent zapoznał mieszkańców z bieżącymi sprawami miasta. Opowiedział o przebiegu budowy nowego dworca kolejowego w tym o wynajęciu przez Miasto 700 m² jego powierzchni do utworzenia strefy gastronomicznej oraz o planach na zagospodarowanie pomieszczeń dla młodzieży, osób starszych i organizacji pozarządowych. Przedstawił również postępy w pracach dotyczących remontu dróg i poinformował mieszkańców o rozpoczęciu przetargu na budowę hali sportowej przy ZSP nr 4.

Następnie przedstawiono protokół z zeszłorocznego spotkania. Poruszono temat remontu dróg m.in. ul. Sosnowieckiej i ul. Myśliwskiej. Mieszkańcy wyrazili potrzebę podniesienia krawężników przy ul. Wschodniej oraz przedłużenia nawierzchni asfaltowej na odcinku Tunelowa – Źródlana – prezydent poinformował, że remont tego odcinka rozpocznie się już po Wszystkich Świętych. Wielokrotnie powracał temat związany z podtopieniami spowodowanymi brakiem koszenia i konserwacji rowów. Problem ten dotyczy szczególnie rowu przy ul. Hulczyńskiej, gdzie powstaje wielka wyrwa, na skutek czego dochodzi do regularnych zalań posesji. Prezydent zapewnił, że w nadchodzącym budżecie zawnioskuje o dwukrotne zwiększenie wartości środków na koszenie rowów. Na spotkaniu zwrócono również uwagę na zły stan przejazdu kolejowego na ul. Bogumińskiej stwarzający ryzyko uszkodzenia pojazdu. Padły także pytania o PSZOK i zakaz wjazdu na jego teren ciągnikiem – żeby przekazać śmieci, trzeba specjalnie odpinać przyczepę i pchać ją dalej na teren zbiórki odpadów.

Duże zainteresowanie mieszkańców wzbudził temat remontu ul. Bosackiej – prezydent poinformował, że koniec prac nastąpi wiosną 2024 r. Włodarz przybliżył również kwestię funkcjonowania i odbioru odpadów przez Raciborskie Centrum Recyklingu R3.

Następne spotkanie już dziś (27.10.2023 r.) o godzinie 17.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolny nr 3 na Płoni.

6 zdjęć

Duża frekwencja na spotkaniu prezydenta z mieszkańcami Studziennej

6 zdjęć

 

 

do góry