• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Festiwal Fotografii Otworkowej OFFO 2023 dotarł do (..)

Festiwal Fotografii Otworkowej OFFO 2023 dotarł do raciborskiej biblioteki

2023-10-27

To już dziś! W ponad 30 galeriach na Śląsku, w tym także w Galerii Gawra przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu, rusza Festiwal Fotografii Otworkowej OFFO 2023 prezentujący prace wykonane przy pomocy aparatu typu camera obscura. W Raciborzu możemy obejrzeć fotografie Marty Mikołajczyk, Magdaleny Wanat-Drobisz i Mirosława Radomskiego. Spotkanie z twórcami zaplanowano na 24 listopada.

OFFO to Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej organizowany przez Grupę Trzymającą OFFO. Jest to impreza cykliczna (biennale), która nie ma odpowiednika w polskim środowisku fotograficznym, a znana jest także poza granicami kraju. OFFO jest Festiwalem gromadzącym twórców, którzy posługują się fotografią otworkową (pinhole photography). Celem OFFO jest ukazanie możliwości, jakie daje ta technika i przybliżenie jej możliwie najszerszej publiczności.

Swoje prace w ramach OFFO 2023 w Raciborzu zaprezentują:

  • Marta Kołodziejczyk - miłośniczka fotografii alternatywnej, użytkownik analogu i ciemni. Zdobywca srebrnych i brązowych medali w międzynarodowych konkursach fotograficznych, takich jak PX3 Paris, Budapest International Foto Awards, MonoVisions Photography Awards czy Monochrome Awards.
  • Mirosław Radomski - fotograf Fotoklubu Rzeczypospolitej, prezes Fotoklubu Galeria MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od 2011 roku zajmuję się fotografią otworkową. Laureat „Pinhole Porto Photography" w Portugali. Jego fotografie były prezentowane w Meksyku, Peru czy Ekwadorze.
  • Magdalena Wanat-Drobisz - absolwentka grafiki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Wyzwania pedagogiczne łączy z działaniami artystycznymi na polu grafiki warsztatowej, ilustracji oraz fotografii w technikach dawnych i alternatywnych. Prezentowała prace na wielu wystawach indywidualnych, grupowych i zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. w USA, Norwegii, Japonii, Ukrainie.

Wystawę można zwiedzać od 27 października w Galerii Gawra MiPBP w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 12, w godzinach otwarcia biblioteki. Finisaż wystawy i spotkanie z twórcami odbędzie się w piątek 24 listopada o godz. 18.00 w Galerii Gawra. Serdecznie zapraszamy!

do góry