Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
16 Kwiecień 2018
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
 

Miasto Racibórz przystępuje do dwóch projektów grantowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, a dotyczących dotacji na montaż instalacji OZE. Nabór do pierwszego z nich pn. Łączymy z Energią” już trwa. Nabór do projektu pn. „Gminy z dobrą Energią” dotyczącego  wymiany kotłów na gazowe, biomasowe lub przyłącza do sieci z jednoczesną możliwości montażu fotowoltaiki powinien ruszyć lada dzień.  Celem projektów jest podniesienie poziomu produkcji energii pochodzącej z odnawialnych źródeł energii. W efekcie będzie możliwe m. in. ograniczenie poziomu emisji zanieczyszczeń. Projekty mają charakter grantowy.

Na poniższej grafice prezentujemy założenia obydwu projektów:

 


Projekt pn. „Gminy z dobrą energią” wsparcie rozwoju OZE na terenie Miasta Racibórz - projekt grantowy”

Miasto Racibórz jest na etapie przygotowania wniosku. Projekt obejmuje montaż ok. 151 instalacji OZE w budynkach mieszkalnych na terenie Miasta Racibórz.

Wartość całkowita projektu ok. 2 748 221,70 zł
W tym dofinansowanie unijne (ok. 95%): 2 610 810,62 zł

Projekt planowany do realizacji w latach 2019-2020.

Projekt pn.„Łączymy z energią” – montaż instalacji OZE w budynkach mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego”

Miasto Racibórz jest na etapie przygotowania wniosku. Wnioskodawcą i Partnerem wiodącym jest Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, Miasto Racibórz występuje w projekcie jako jeden z Partnerów.
Partner wiodący - Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego;

Pozostali partnerzy:
Miasto Rybnik, Miasto Żory, Miasto Jastrzębie Zdrój, Miasto Wodzisław Śląski, Miasto Racibórz, Miasto Rydułtowy, Miasto Pszów, Gminy: Godów, Marklowice, Krzyżanowice.

Planowana łączna kwota dofinansowania dla projektu -  nie więcej niż 21 569446,80 PLN (dofinansowanie na poziomie ok. 95%)

W tym na realizację zadań Miasta Racibórz dofinansowanie w łącznej kwocie nie większej niż 2 044 795,93 PLN

Projekt planowany do realizacji w latach 2019-2021.

Więcej o projekcie i dokumenty do pobrania tutaj

Spotkania dla mieszkańców

Opisanym wyżej projektom poświęcone było piątkowe spotkanie w Urzędzie Miasta, w którym udział wzięła spora grupa zainteresowanych mieszkańców Raciborza. Po spotkaniu każdy mógł na żywo zobaczyć urządzenia objęte dotacją i poznać zasady ich działania. Dla tych, którzy nie mieli możliwości uczestniczenia w spotkaniu – nic straconego.

Kolejne spotkanie planujemy w najbliższy piątek -  20 kwietnia o 17.00 w sali kolumnowej Urzędu Miasta.

 

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H