• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Dzieci z Przedszkola nr 9 uwielbiają zajmować się swoim (..)

Dzieci z Przedszkola nr 9 uwielbiają zajmować się swoim warzywnikiem

2023-08-04

Czy na drugie śniadanie może być coś smaczniejszego niż ogórki, poziomki i marchewki z własnego ogródka? Sądząc po uśmiechach małych ogrodników z Przedszkola nr 9 (ZSP nr 2), odpowiedź jest jednoznaczna.

Praca w ogródku w cieniu drzew, pod czujnym okiem pań przedszkolanek, to dla przedszkolaków całkiem przyjemne zajęcie, bo wiedzą, że te wszystkie zbiory z warzywnika to ich zasługa. Dodatkowym atutem jest możliwość odpoczynku po pracy na recyklingowej ławeczce.

Zbiory warzyw i owoców to kulminacja akcji "Z pamiętnika małego ogrodnika" w ramach której chętne przedszkola założyły warzywniki, jednocześnie tworząc dzienniki opisujące działania związane z uprawą warzyw, zdrowym odżywaniem i spędzaniem czasu na świeżym powietrzu.

Rozstrzygnięcie konkursu organizowanego wspólnie z Arboretum Bramy Morawskiej i Raciborskim Centrum Recyklingu R3 odbędzie się we wrześniu, a uroczyste przekazanie nagród nastąpi podczas Święta Dyni 22.09.2023 r. w Ogródku Jordanowskim z udziałem gościa specjalnego — Witolda Czuksanowa — współtwórcy programu "Rok w ogrodzie".

13 zdjęć

Dzieci z Przedszkola nr 9 uwielbiają zajmować się swoim warzywnikiem

 

do góry