• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Minimalny wkład własny Miasta Racibórz na budowę (..)

Minimalny wkład własny Miasta Racibórz na budowę bloków przy ul. Łąkowej

2023-08-04

Miasto Racibórz, po otrzymaniu 35,5 mln zł dofinansowania na budowę bloków przy ul. Łąkowej, ma powody do radości, gdyż dodatkowe 4,5 mln zł zostało przyznane przez Fundusz Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Inwestycja zyskała tym samym łączny budżet 40 mln zł, co stanowi imponujące 90% dofinansowania z rządowego programu bezzwrotnego wsparcia budownictwa mieszkalnego.

"To ogromna szansa dla naszego miasta, by stworzyć nowe miejsca do życia dla naszych mieszkańców. Dzięki tym środkom będziemy mogli w pełni zrealizować nasze plany i dążyć do zapewnienia odpowiednich warunków mieszkaniowych dla każdego mieszkańca Raciborza" - powiedział z dumą Prezydent Miasta Dariusz Polowy.

Ważną rolę w procesie zdobywania dodatkowych funduszy na tę inwestycję odegrał Wiceminister Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński oraz Pani senator RP Ewa Gawęda. Ich starania i zaangażowanie w rozmowy i negocjacje zaowocowały zwiększeniem dofinansowania, co przynosi miastu wyraźne korzyści i ułatwia realizację tego ambitnego projektu.

Zaplanowana inwestycja przy ul. Łąkowej to nie tylko budowa bloków, ale także szansa na stworzenie nowej przestrzeni miejskiej, w której będą się rozwijały nowe społeczności i powstawały nowe relacje między mieszkańcami. To także okazja do poprawy infrastruktury miasta i wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań związanych z ekologią i energooszczędnością.

Budowa nowych mieszkań ruszyła pełną parą w kwietniu tuż po symbolicznym wbiciu pierwszej łopaty przez Prezydenta Dariusza Polowego.

13 zdjęć

Minimalny wkład własny Miasta Racibórz na budowę bloków przy ul. Łąkowej

do góry