Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Edukacyjne spotkania Straży Miejskiej z przedszkolakami

Edukacyjne spotkania Straży Miejskiej z przedszkolakami

2023-10-23

Straż Miejska składa wizyty w raciborskich Przedszkolach w celu przekazania dzieciom podstawowej wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zajęcia składają się z części teoretycznej i praktycznej.

„Bezpieczny przedszkolak” to kontynuacja wrześniowej akcji pn. "Bezpieczna droga do szkoły". Od wtorku (17.10.2023 r.) przedstawiciele Straży Miejskiej – st. Insp. Małgorzata Nowińska i st. Insp. Marcin Klaczyński odwiedzają w Przedszkolach grupy 6-latków i sprawdzają ich wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas części teoretycznej przedszkolaki dowiadują się, po czym rozpoznać Straż Miejską – jakie są jej charakterystyczne oznaczenia oraz przypominają sobie teorię z zasad korzystania z przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną i bez. Poruszana jest również kwestia elementów zwiększających widoczność na drodze — mowa oczywiście o odblaskach.

W ramach zajęć praktycznych przygotowano specjalny zestaw instruktorski pn. "Mini miasteczko drogowe", w skład którego wchodzą m.in. przejście dla pieszych, światła i znaki drogowe, autobus, pojazd straży miejskiej i karetka pogotowia. Zestaw ten służy do odgrywania scenek, dzięki którym dzieci już od najmłodszych lat w sposób bardzo przyjemny i skuteczny uczą się w praktyce jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych.

W ramach akcji przedszkolakom wręczane są edukacyjne kolorowanki zatytułowane „Straż Miejska Dzieciom”, które ufundował Urząd Miasta Racibórz.

 

 

do góry