Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
13 Marzec 2018
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
 

 

Termodernizacja, docieplanie budynków i wymiana kopciuchów na nowe ekologiczne źródła ciepła takie jak gaz, czy ciepło systemowe to aktualnie najlepszy możliwy sposób na walkę z niską emisją. Działania te wymagają ogromnych nakładów finansowych. Dlatego Miasto Racibórz pozyskuje środki zewnętrzne m. in. z Narodowego funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Nie tylko pozyskujemy fundusze na te cele, ale także udaje nam się odzyskać część poniesionych nakładów. Miasto odzyskało prawie 300 tysięcy złotych dzięki temu, że zawarło umowę z Instytutem Gospodarki Nieruchomościami. Instytut pozyskał dla nas tzw. „białe certyfikaty”, które są świadectwem walki z niską emisją przez termomodernizację, modernizację źródeł ciepła, modernizację oświetlenia i optymalizację przesyłu ciepła. Są to papiery wartościowe, które można uzyskać po przedstawieniu audytów efektywności energetycznej.

Pieniądze, które odzyskało miasto przeznaczone zostaną na dalszą walkę z niską emisją w budynkach pozostających w zasobie Miejskiego Zarządu Budynków. Odzyskane środki pozwolą na zmianę systemu grzewczego w budynku przy ulicy Basztowej 4 oraz przebudowę budynku przy ulicy Głubczyckiej 11.

 

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H