Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
13 Marzec 2018
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
 

W niedzielne popołudnie, na sali widowiskowej RCK RDK mogliśmy podziwiać występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.
Widowisko przyciągnęło wielu raciborzan i nie tylko. Sala była wypełniona praktycznie po brzegi. Nic dziwnego, ponieważ „Śląsk” to marka sama w sobie, obok „Mazowsza” najbardziej znany zespół artystyczny promujący polską kulturę nie tylko w kraju ale również poza jego granicami.

To instytucja kultury, która od ubiegłego roku podlega bezpośrednio Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zespół przyjechał w 130 osobowym składzie: chór, balet i orkiestra. Przywiózł ze sobą 6 ton kostiumów. Ich każdorazowy występ to ogromne przedsięwzięcie logistyczne.


W niedzielę zaprezentowali nam najpiękniejsze tańce ludowe od góralskich: beskidzkich i podhalańskich, przez łowickie, krakowskie, kujawskie po tańce narodowe m.in. polonez. Występ był przepięknym widowiskiem, różnorodnym i wielobarwnym, a do tego niezwykle spektakularnym.

Nic tak piękniej nie podkreśla naszego dziedzictwa narodowego jak  prezentacja  bogactwa kulturowego  i tradycji poszczególnych regionów Polski. Z zespołem przyjechali: dyrektor naczelny „ Śląska” Zbigniew Cierniak, kierownik artystyczny Kazimierz Ratajczak. Orkiestrę poprowadził Mirosław Maciej Banach.
Publiczność nie szczędziła gromkich braw i owacji na stojąco.

źródło: RCK

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H