Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP

Godzina dla Ziemi

2023-03-15
 

W sobotę 25 marca o godzinie 20:30 Miasto Racibórz przyłączy się do kolejnej edycji akcji Godzina dla Ziemi WWF. W związku z tym wyłączone zostaną:

- Budynek Urzędu Miasta Racibórz, ul. Króla Stefana Batorego 6, 47-400 Racibórz

- Budynek Urzędu Stanu Cywilnego, ul. Wileńska 7, 47-400 Racibórz.

Z przyczyn logistycznych budynki zostaną wyłączone już w piątek 24.03.2023 r. w godzinach wieczornych. Zasilanie zostanie przywrócone dopiero w poniedziałek, 27.03.2023 r.

Godzina dla Ziemi (Earth Hour) to największa na świecie inicjatywa społeczna zapoczątkowana przez organizację ekologiczną WWF (World Wide Fund for Nature). Odbywa się ona w każdą ostatnią sobotę marca.

Tegoroczną edycję Godziny dla Ziemi WWF poświęcamy w Polsce walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli z wymieraniem gatunków. Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69%. Gatunki giną m.in. z powodu ciągłej ekspansji człowieka na ich tereny. Kluczowa dla ochrony bioróżnorodności jest ochrona obszarów cennych przyrodniczo, aby stanowiły bezpieczny dom dla zamieszkujących je zwierząt.

Liczymy na Wasz udział w tegorocznej Godzinie dla Ziemi WWF i dołączenie do milionów ludzi, którzy w tym roku już po raz siedemnasty pokażą światu, że działając razem, możemy dać impuls do rzeczywistych zmian na lepsze.

do góry