Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Ruszyła procedura przetargowa na budowę strefy (..)

Ruszyła procedura przetargowa na budowę strefy zewnętrznej H2Ostróg

2023-03-14

W ubiegłym tygodniu podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Racibórz do miejskiego budżetu zostały wprowadzone środki na rozbudowę raciborskiego aquaparku o strefę zewnętrzną. Bardzo szybko został postawiony kolejny krok na drodze do realizacji tej inwestycji.

Wczoraj (13.03) do Dziennika urzędowego Unii Europejskiej wysłane zostało ogłoszenie o zamówieniu co rozpoczęło procedurę przetargową na budowę strefy zewnętrznej H2Ostróg. Jeszcze w tym tygodniu, po zakończeniu postępowania w strukturach unijnych i opublikowaniu we wspomnianym dzienniku ogłoszenie zostanie upublicznione również w miejskich kanałach informacyjnych.

Dzięki sprawnemu działaniu udało się dotrzymać terminu ogłoszenia przetargu, który upływa 15 marca.

Procedura ruszyła. Nie ma czasu do stracenia! Czekamy z niecierpliwością na oferty i rozpoczęcie budowy. #da_się – poinformował na swoim profilu facebookowym Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy.

Przypomnijmy, że Miasto Racibórz pozyskało na rozbudowę aquparku 31,5 mln zł z programu rządowego Polski Ład, natomiast 10 % wkładu własnego zostanie zabezpieczone z wypracowanych zysków jednej ze spółek miejskich. Tym samym całość inwestycji zrealizowana będzie bez zaciągania kredytu.

do góry