• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Jesienne konkursy w raciborskiej bibliotece

Jesienne konkursy w raciborskiej bibliotece

2023-10-10

Jak dobrze znasz rodzinę Monet i Muminków? Czy wiesz, co dzieje się ze zgubionymi w czasie prania skarpetkami? Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu serdecznie zaprasza do udziału w najbliższych konkursach wiedzy i plastyki.

  • Rodzina Monet - konkurs wiedzy

Ustny konkurs wiedzy adresowany do czytelników, którzy ukończyli 13 lat. Pytania konkursowe będą pochodzić z tomów: „Skarb”, „Królewna. Część 1”, „Królewna. Część 2”. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 października. Konkurs odbędzie się 24 października.

plakat1

  • Konkurs wiedzy z książek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” oraz „Nowe przygody skarpetek”

Ustny konkurs wiedzy. Pytania konkursowe pochodzić będą z dwóch pierwszych tomów serii książek Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” i „Nowe przygody skarpetek”. Zgłoszenia do Konkursu przyjmowane są do 10 listopada. Konkurs odbędzie się 14 listopada.

plakat2

  • 100 bajek Jana Brzechwy - ogólnopolski konkurs plastyczny

Przedmiotem konkursu jest wykonanie ilustracji, kukiełki, pracy komputerowej lub pracy przestrzennej związanej z twórczością Jana Brzechwy. Prace przyjmowane są do 24 listopada w oddziałach i filiach bibliotekach. Rozstrzygnięcie 7 grudnia.

plakat3

  • Rodzinny konkurs wiedzy: Muminki Tove Jansson

Ustny, rodzinny konkurs wiedzy z cyklu „Czytał dziadek, czytał tata, czytasz Ty?”. Pytania konkursowe pochodzić będą z książek: „W dolinie Muminków” oraz „Lato Muminków” Tove Jansson. Zgłoszenia do Konkursu przyjmowane są do 30 listopada w bibliotekach. Konkurs odbędzie się 2 grudnia.

plakat4

Regulaminy i formularze konkursowe dostępne na stronie www.biblrac.pl

 

do góry