• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Nic dwa razy się nie zdarza - koncert Głosy dla Hospicjum

Nic dwa razy się nie zdarza - koncert Głosy dla Hospicjum

2023-10-09

"Nic dwa razy się nie zdarza" pod takim tytułem odbył się w miniony piątek koncert w RCK RDK Strzecha. To niezwykłe wydarzenie miało na celu oddanie hołdu zespołom hospicyjnym oraz wsparcie dla tych, którzy poświęcają się opiece nad ciężko i nieuleczalnie chorymi oraz ich rodzinami.

 

Ten wzruszający i piękny wieczór był pełen muzycznych wspomnień i niezapomnianych chwil. Podczas koncertu wystąpili nie tylko Andrzej Biliński, lecz także Zuzanna Tomaszewska, Zespół Bez Nazwy oraz Zygmunt Zippel. Szczególnym momentem pełnym emocji były występy dzieci Grzegorza i Ani Zippel, która wykonując utwór "Nic dwa razy się nie zdarza" autorstwa W. Szymborskiej, wzruszyła serca widzów, śpiewając razem ze swoim tatą, Zygmuntem Zippel. 

Październik to miesiąc, w którym szczególnie pamiętamy i wspieramy opiekę paliatywną. To właśnie teraz skupiamy się na roli i wyzwaniach, jakie stawiane są przed zespołami hospicyjnymi, które otaczają troską i miłością ciężko i nieuleczalnie chorych, ich rodziny oraz osoby w żałobie.

Nie możemy zapomnieć o niezwykłej roli Pani Doktor Lucyny Rajczkowskiej, mentorki i współzałożycielki raciborskiego Hospicjum, która jest prawdziwym aniołem opieki. Podczas koncertu padły słowa podziękowania dla organizatora i pomysłodawcy wydarzenia, Tadeusza Kawali, oraz dla Joanny Maksym-Baczew, dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury, które wspólnie doprowadziły do tego wspaniałego przedsięwzięcia.

Koncert poprowadzili Tadeusz Kawala oraz Piotr Wieder, którzy przyczynili się do tego, że to wydarzenie było nie tylko muzycznym triumfem, ale także pięknym gestem wsparcia dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy w trudnych chwilach życia.

Warto również podkreślić, że wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na działalność Hospicjum Im. Św. Józefa Zespołu Opieki Paliatywnej w Raciborzu, co jest niezwykle ważnym krokiem w kierunku wspierania tych niezastąpionych instytucji.

15 zdjęć

Koncert Głosy dla Hospicjum

do góry