Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
12 Luty 2018
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
 

Jeszcze przez tydzień można zgłaszać deklaracje udziału w projekcie pt. „Wsparcie rozwoju OZE na terenie Miasta Racibórz – projekt grantowy”. Jutro o 17.00 dla zainteresowanych zakupem i montażem instalacji fotowoltaicznych w swoim domu odbędzie się spotkanie informacyjne w sali kolumnowej Urzędu Miasta.

Projekt na który Miasto Racibórz zamierza pozyskać dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 zakłada dofinansowanie 80% kosztów zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych o mocy od 2 do 7 kWp na potrzeby budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Raciborzu, w których nie prowadzi się działalności gospodarczej.

Instalacja fotowoltaiczna będzie produkowała energię elektryczną tylko i wyłącznie na potrzeby własne gospodarstwa domowego, w celu zasilania urządzeń codziennego użytku. Będzie wpięta do zewnętrznej sieci elektrycznej, dzięki czemu możliwe będzie przesłanie nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej do sieci zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Instalacje fotowoltaiczne produkują energię elektryczną i umożliwiają obniżenie rachunków od 1200 zł do nawet 4000 zł rocznie.

Wstępny nabór deklaracji wraz z ankietą uczestnictwa w Projekcie prowadzony jest przez Miasto w celu oszacowania zapotrzebowania oraz opracowania wniosku o dofinansowanie inwestycji. Projekt będzie realizowany przez Miasto jedynie w przypadku otrzymania dofinansowania.

Deklaracje uczestnictwa wraz z ankietą należy złożyć w terminie do 20.02.2018 w Biurze Obsługi Interesantów lub w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM Racibórz.

Zasady wstępnego naboru i uczestnictwa w projekcie oraz druki formularzy można znaleźć tutaj oraz w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM Racibórz, pok. 202.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H