Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
06 Luty 2019
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia

W zeszłym roku obchodziliśmy okrągłą 100 rocznicę oddzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada 1918 roku na frontach pierwszej Wojny Światowej zamilkły działa i przestały szczekać karabiny maszynowe. Jednym ze skutków końca wielkiej wojny było przywrócenie Polsce jej statusu suwerennego państwa, którego obywatele mogli decydować sami o sobie.

Doniosłość rocznicy sprawia, że celebrujemy ją nie tylko w roku 2018, ale pamięć o tamtej jesieni pielęgnujemy dłużej przypominając również późniejsze wydarzenia, które cementowały fundament młodego państwa. Powstania Śląskie, Powstanie Wielkopolskie, wojna polsko - bolszewicka i wiele innych wydarzeń zaważyło na losach odrodzonej Rzeczypospolitej i dzisiaj jesteśmy winni oddać cześć bohaterom tamtych dni.

W zeszłym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło, że rok szkolny 2018/2019 to rok NIEPODLEGŁEJ. Jednym z prioretetów, które postawiło przed sobą MEN jest w tym kontekście organizacja zajęć, których celem jest wychowanie do wartości i kształtowanie uczuć patriotycznych. Narzędziem, po które sięgnęło ministerstwo, by ten cel zrealizować jest organizacja

Poniżej publikujemy linki do formularzy, z których mogą skorzystać szkoły i przedszkola, aby wziąć udział w konkursach, które są organizowane przez ministerstwo:

Szkoła Młodych Patriotów

Przedszkole Młodych Patriotów

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H