Poznaj terminy zapłaty opłat rocznych z tyt. przekształcenia prawa użytkowania wieczystego2 marca rusza nabór do przedszkoli. Dowiedz się więcej !
Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
09 Lipiec 2019
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
Plakat Budżetu Marszałkowskiego
Plakat Budżetu Marszałkowskiego

Śląskie jest Ci bliskie? Masz pomysł, jak sprawić by było jeszcze piękniejsze, bardziej przyjazne i takie, jakiego oczekują mieszkańcy? Marszałkowski Budżet Obywatelski Województwa Śląskiego daje możliwość zrealizowania pomysłów i planów, które wpłyną na rozwój regionu.

Już dziś w Zamku Piastowskim odbędzie się spotkanie na temat  zasad i założeń I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Początek o godz. 17.00.

Co roku w budżecie województwa śląskiego określana będzie pula środków, o wydatkowaniu której zdecydują mieszkańcy. W ramach budżetu obywatelskiego będzie można zgłosić zadanie wojewódzkie lub podregionalne, a o realizacji poszczególnych projektów zdecydują mieszkańcy w powszechnym głosowaniu.

Głosowanie odbędzie się jesienią – zgodnie z przyjętym harmonogramem, dostępnym na stronie: https://bo.slaskie.pl/content/harmonogram-marszalkowskiego-budzetu-obywatelskiego.

Głosować mogą wszyscy mieszkańcy województwa, którzy będą mieli do dyspozycji 4 głosy (jeden na zadanie wojewódzkie i 3 na zadania podregionalne). Głosować będzie można elektronicznie – za pośrednictwem strony: https://bo.slaskie.pl/content/glosowanie

Od 1 do 26 lipca można złożyć propozycje zadań w ramach I edycji. Wnioski można wypełniać w generatorze dostępnym na stronie: ebo.slaskie.pl. Wygenerowany wniosek należy podpisać i przekazać do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego – osobiście, pocztą, za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej.

Kontakt:
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Wydział Obsługi Zarządu i Sejmiku
40-037 Katowice
ul. Ligonia 46
tel. +48 (32) 20 78 396, +48 (32) 20 78 383
e-mail:

W formularzu zgłaszania zadania koniecznym jest podanie następujących informacji: dane zgłaszającego (imię, nazwisko, miejscowość, rok  urodzenia, telefon, e-mail), podstawowe informacje o zadaniu (tytuł, zasięg zadania, dominujący typ zadania, lokalizacja).

W przypadku zadań infrastrukturalnych lub inwestycyjnych oraz gdy wnioskodawca wskaże konkretną lokalizację – koniecznym będzie dołączenie opinii władającego terenem.

Wszelkie informacje dotyczące Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego uzyskać można na stronie: https://bo.slaskie.pl/news

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H