Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Piknik na powitanie wiosny w Ogródku Jordanowskim

Piknik na powitanie wiosny w Ogródku Jordanowskim

2022-03-11
 

Razem powitajmy wiosnę w Ogródku Jordanowskim! 21 marca dzień będzie przepełniony atrakcjami. Zapraszamy na piknik z okazji pierwszego dnia najbardziej zielonej pory roku!

21 marca od godziny 9:00 do 18:00 Ogródek Jordanowski w Raciborzu będzie miejscem w którym każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Z okazji powitania wiosny zaplanowano różnorodne atrakcje: od nauki języka migowego, poprzez zdobienie ciała tatuażami zmywalnymi, zajęcia plastyczne , głośne czytanie, zaplatanie kolorowych warkoczy (warsztaty fryzjerskie), gra terenowa oraz różne inne formy aktywności i zabawy.

Równocześnie będzie można posłuchać występów artystycznych dzieci, młodzieży a także Chóru Żeńskiego VIVO w towarzystwie UkuFrelek i zespołu wokalnego PERPEKTYWA czy też zrobić sobie zdjęcie w fotobudce.

Dla lubiących aktywny wypoczynek przewidziane są zajęcia na street workout, a dla ceniących sobie spokój wewnętrzny - joga.

Przy okazji zostaną odmalowane skrzynie w ogrodzie społecznym, a uczestnicy Pikniku zadbają o rośliny w nich i poszerzą swoją wiedzę w tej materii.

Pamiętając, że 21 marzec to początek wiosny, ale również Dzień Zespołu Downa zachęcamy do założenia dwóch różnych skarpet na imprezę.

W organizację włączyły się zarówno jednostki miejskie jak i organizacje społeczne, dzięki czemu przygotowany program jest bogaty i atrakcyjny dla szerokiego grona odbiorców. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym organizacjom!

 

do góry