Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Polska morderstwem stoi. Max Czornyj w raciborskiej (..)

Polska morderstwem stoi. Max Czornyj w raciborskiej bibliotece

2023-11-20

Pisarz z togą na haku „w kryzysie obfitości”, człowiek wielu pasji, autor poczytnych thrillerów z cyklu o komisarzu Eryku Deryle, znany również z serii z duetem Langer/Rembert — Max Czornyj spotkał się z czytelnikami w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu na zaproszenie Księgarni SOWA.

Książki Maxa Czornyja określane są jako tajemnicze, mroczne, mrożące krew w żyłach. Spotkanie autorskie w Raciborzu było zupełnie inne! Autor lekko, zabawnie i z dużym dystansem opowiadał o sobie, procesie twórczym i swoich licznych pasjach m.in. kolekcjonowaniu starych zegarów, broni czy… róż (hoduje niemal 100 gatunków!). Licznie zgromadzeni fani dowiedzieli się także o swoistym „ordnung muss sein” w pracy autora, polegającym na precyzyjnym planie godzinowym czy określonej ilości znaków, która musi powstać każdego dnia (Czornyj zaczyna dzień o 6 rano, a kończy o 23.38). Twórca „Grzechu” podzielił się nawet z fanami swoim nawracającym snem, prowokując tym samym uczestników spotkania do dyskusji na temat kondycji psychicznej współczesnego człowieka. Na koniec do gościa biblioteki ustawiła się spora kolejka po autograf, a niejeden z fanów przyniósł do podpisu dosłownie stos książek. Przypomnijmy, że Max Czornyj ma na koncie już ponad 50 tytułów, które można oczywiście wypożyczyć w oddziałach i filiach raciborskiej biblioteki.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Z Sową w świat bohaterów literackich 5" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury — państwowego funduszu celowego.

22 zdjęć

Polska morderstwem stoi! Max Czornyj w raciborskiej bibliotece

do góry