Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Posiadasz teren inwestycyjny lub halę produkcyjną? (..)

Posiadasz teren inwestycyjny lub halę produkcyjną? Szukasz inwestora?

2022-04-08
 

Ostatnie lata pokazały, że Racibórz to bardzo korzystny kierunek dla wielu inwestorów. Działki w specjalnie utworzonych strefach gospodarczych wyprzedawały się bardzo szybkim tempie. Inwestorzy widzą duży potencjał naszego miasta i jego położenia. Przyszedł czas aby miasto pomogło prywatnym właścicielom nieruchomości inwestycyjnych w skutecznym pozyskaniu inwestora.

Celem nowego projektu jest pomoc w transformacji niezagospodarowanych terenów i hal w mieście oraz znalezienie potencjalnych inwestorów. Z tego powodu na miejskiej stronie internetowej www.raciborz.pl uruchomiono nową zakładkę zawierającą bazę prywatnych hal i terenów inwestycyjnych.

Aby dodać swoją nieruchomość do bazy wystarczy tylko wypełnić odpowiedni formularz. TO NIC NIE KOSZTUJE!

To doskonała okazja by stać się lepiej widocznym na rynku nieruchomości inwestycyjnych!

 

Zasady udostępniania ogłoszeń:

  1. Ogłoszenie zamieszczane jest bezpłatnie na stronie internetowej www.raciborz.pl, na podstawie pisemnego zgłoszenia właściciela (współwłaścicieli) nieruchomości. Dokonać tego należy na formularzu pn. „Zgłoszenie terenu inwestycyjnego” osobiście w Urzędzie Miasta lub przesłać pocztą tradycyjną lub elektroniczną na adres: rozwoj@um.raciborz.pl.
  2. Dane dotyczące nieruchomości, w tym jej własności (na podstawie bazy ewidencji gruntów) oraz przeznaczenia terenu w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego weryfikowane będą przez pracowników Referatu Przedsiębiorczości i Obsługi Inwestora.
  3. Dokonanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z umieszczeniem nieruchomości w bazie.  Urząd Miasta zastrzega sobie prawo do odmówienia publikacji ogłoszenia w bazie bez podania przyczyny.
  4. Cykliczna weryfikacja aktualności ogłoszeń przeprowadzana będzie co najmniej raz na 6 miesięcy - drogą mailową. W przypadku braku odpowiedzi zgłaszającego, ogłoszenie uznane zostanie za nieaktualne i usunięte z bazy.
  5. Wycofanie ogłoszenia z bazy następuje na wniosek właściciela (współwłaścicieli) na podstawie pisemnego zgłoszenia (zgłoszenia dokonać można osobiście w Urzędzie Miasta, przesłać pocztą tradycyjną lub elektroniczną).
  6. Zgłaszający ma obowiązek powiadamiać Referat Przedsiębiorczości i Obsługi Inwestora o sprzedaży nieruchomości, a także o wszystkich zmianach dotyczących danych przekazanych w zgłoszeniu.

TworzyMy bazę raciborskich terenów inwestycyjnych. Wspólnie znajdźMY inwestora!

Więcej informacji oraz dokumenty do pobrania TUTAJ

Zapraszamy do współpracy!

do góry