Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
16 Sierpień 2019
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
Uczestnicy XXI Raciborskiego rajdu Rowerowego Środowisk Trzeźwościowych Dookoła Polski wrócili do Raciborza
Uczestnicy XXI Raciborskiego rajdu Rowerowego Środowisk Trzeźwościowych Dookoła Polski wrócili do Raciborza

 

 

 

 

 

 

46 dni wyczerpującej podróży. Walka z własnymi słabościami. Kontakt z naturą. Nowe miejsca. Nowi ludzie. 3 200 km w nogach. Kilkudzesięciu śmiałków. Przyświecająca im idea: integracja środowiska trzeźwościowego, propagowanie zdrowego stylu życia oraz turystyki rowerowej. Tak to 21 lat temu wymyślił śp. Marian Niewiadomski. I tak jest co roku.

- Największą satysfakcją jest to, że wszyscy przyjechali zdrowi. Na trasie jeden drugiemu pomaga, jeden drugiego wspiera. Pokazujemy, że po każdym upadku można się podnieść. Promujemy trzeźwy i zdrowy tryb życia. Wymieniamy się doświadczeniami. Służymy radą i pomocą tym, którzy jej potrzebują. - mówił Stanisław Strojwąs jeden z komandorów tegorocznego rajdu.

XXI Raciborski rajd Rowerowy Środowisk Trzeźwościowych Dookoła Polski wyruszył 1 lipca z raciborskiego rynku. Pełną trasę pokonało kilkanaście osób. W tym niezwykła para. Ojciec z synem. Tym wyczynem udowodnili, że nie ma rzeczy niemożliwych.

- Mój syn Norbert jest autystykiem. Dla niego 46 dni to wieczność. Tyle czasu poza domem, bez mamy. Noce u obcych, nieznanych nam osób. Trudno było mu to wszystko zrozumieć. Chciał wracać, ale dał radę. Dał radę także wtedy, gdy było 40 stopni gorąca. I wtedy kiedy pokonywaliśmy liczące 100 km etapy tatrzańskie. Pomagało wsparcie grupy. Zrobiliśmy to! To prawdziwy wyczyn. -  przyznał Tomasz Maj, uczestnik Rajdu.

Gratulacje za tak wielką odwagę i determinację uczestnikom złożyli organizatorzy i patroni rajdu. Były puchary, dyplomy i wyrazy uznania.

-Dla nas to jest dzień wielkiej radości. Wieńczący wiele miesięcy przygotowań, ale przede wszystkim sześć tygodniu trudu, który uczestnicy włożyli w pokonanie tej trasy. Wymagało to od nich wielkiego hartu ducha, odwagi i wysiłku - mówiła Katarzyna Dutkiewicz, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Człowieka Tęcza.

Uczestników witali: rodzina, sympatycy ruchu trzeźwościowego, organizatorzy rajdu, mieszkańcy Raciborza i przedstawiciele mediów. Całość wydarzenia miała charakter rodzinnego pikniku z licznymi atrakcjami.

Od 2004 roku organizacją rajdu zajmuje się Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka "Tęcza" i Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Współorganizatorem jest: PTTK Oddział w Raciborzu. W organizację Festynu włączyły się LKS Ocice i ZSP nr 2. Patronat honorowy nad imprezą objęli: poseł do parlamentu europejskiego Bolesław Piecha, prezydent Raciborza Dariusz Polowy, starosta raciborski Grzegorz Swoboda  i Regionalny Związek Stowarzyszeń Abstynenckich Województwa Śląskiego.

Finał XXI Raciborskiego Rajdu Rowerowego Środowisk Trzeźwościowych

16 sierpień 2019 16 zdjęć

15 sierpnia na boisku Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 2 w Raciborzu Ocicach witaliśmy uczestników XXI Raciborskiego rajdu Rowerowego Środowisk Trzeźwościowych Dookoła Polski. Czekali na nich rodzina, sympatycy ruchu trzeźwościowego, organizatorzy rajdu i mieszkańcy Raciborza. Całość wydarzenia miała charakter rodzinnego pikniku z licznymi atrakcjami.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H