Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
16 Sierpień 2019
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
 

100-lecie Powstań Śląskich

Drodzy Mieszkańcy,

Dziś przypada setna rocznica wybuchu I Powstania Śląskiego.

Choć powstanie swoim zasięgiem nie obejmowało terytorium Raciborza, to jako społeczność i historyczna stolica Górnego Śląska zdecydowaliśmy się przyłączyć do inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej upamiętniającej tamte wydarzenia.

Serdecznie zachęcamy Was drodzy raciborzanie do wywieszenia biało-czerwonych flag na ulicach, których nazwy związane są z wydarzeniami powstań śląskich. A tych w Raciborzu nie brakuje. Są to m. in. ul.:  Powstańców Śląskich, Ignacego Fojcika, Wojciecha Korfantego, Józefa Rymera, Alojzego Segeta i Jana Wyglendy.

Ten rodzaj publicznej manifestacji pamięci, w który włączyliśmy się także jako Urząd Miasta – poprzez oflagowanie budynku – obowiązuje w dniach 16 do 24 sierpnia, czyli w czasie, w którym trwały walki powstańcze.

Liczymy na to, że propozycja ta, poza symbolicznym znaczeniem, stanie się też ważnym elementem edukacji społecznej. Zwróćmy uwagę na nazwy naszych ulic. Dowiedzmy się więcej na temat wydarzeń i postaci, które wpisały się w historię walk powstańczych.
 
Polecamy Waszej uwadze poświęconą tym wydarzeniom stronę Samorządu Województwa Sląskiego

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H