Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
20 Kwiecień 2017
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
 

 

Szanowni Mieszkańcy

Tradycyjnie, każdego roku 3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, święta przypominającego nam o wysiłku patriotów, którzy podjęli się trudnego zadania reformy państwa oraz rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego, czczącego pamięć o krwawej ofierze wiernego ojczyźnie ludu górnośląskiego, którego zwycięski zryw powstańczy doprowadził do powrotu ziemi śląskiej do Polski.

Serdeczne zapraszam Państwa do udziału w uroczystym przedsięwzięciu upamiętniającym te wydarzenia.

Miejskie obchody rocznic rozpocznie o godz. 11.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny w Kościele pw. WNMP przy ul. Mickiewicza 8. Po nabożeństwie nastąpi przejście z Rynku pod pomnik Arcybiskupa Józefa Gawliny, gdzie oddamy hołd pamięci wybitnemu Synowi Śląskiej Ziemi, przy zaciągniętej warcie honorowej przez harcerzy. Dalsza część przedsięwzięcia odbędzie się pod pomnikiem Powstańców Śląskich.

Pragnę jednocześnie nadmienić, że po uroczystości zapraszam do uczestnictwa w Pikniku z Ułanami, który odbędzie się na bulwarach nadodrzańskich i przystani kajakowej. W programie m.in. pokazy konne, śląskie śpiewanie z kapelą „Strzecha”, występy Zespołu Pieśni i Tańca „Strzecha”.

Licząc na Waszą udział w rocznicowych obchodach, pozostaję z wyrazami szacunku

                      Mirosław Lenk

                     Prezydent Miasta Racibórz

                 

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H