do góry
Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
20 Kwiecień 2017
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
 

Każdy wie, że naukę języka obcego najlepiej rozpocząć jak najwcześniej. Taką możliwość i to za darmo daje raciborskim uczniom Szkoła Podstawowa nr 4. W tym roku w murach tej placówki otwarta zostanie klasa dwujęzyczna. Z tej okazji mogą skorzystać dzieci, które pójdą do klasy 7.

Znajomość języka obcego dzisiaj to niesamowity „handicap” w znalezieniu dobrze płatnej pracy z dużymi możliwościami awansu. Bardzo często znane, wielkie firmy poszukują osób, które znają nie jeden, a przynajmniej dwa języki obce. Z tego powodu szkoły językowe cieszą się w naszym kraju prawdziwą popularnością i bardzo często każą sobie dobrze płacić za naukę.

Uczniowie klas dwujęzycznych oprócz zwiększonej liczby zajęć języka obcego, będą dodatkowo brali udział w zajęciach prowadzonych również w języku obcym (co oznacza, że np. chemię i biologię dzieci będą uczyć się w języku niemieckim). Zajęcia prowadzone będą przez bardzo dobrze wykwalifikowaną kadrę, która wcześniej uczyła w gimnazjum. Będzie to w pewien sposób kontynuacja modelu z gimnazjum.

Co uczeń musi zrobić, aby dostać się do klasy o tak elitarnym modelu nauczania? Po pierwsze musi mieć promocję do klasy siódmej. Po drugie musi mieć pozytywny wynik ze sprawdzianu predyspozycji językowych (lecz nie znajomości języka) . Liczba otwartych oddziałów uzależniona będzie od liczby chętnych. Nabór już trwa. Zapisu dziecka można dokonać oczywiście w Szkole Podstawowej nr 4. Dokumenty można złożyć w szkolnym sekretariacie. Informacje można uzyskać także pod numerem 32 415 2084.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H