Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Prezydent Polowy zabiega o światła na pasach w ciągu DK (..)

Prezydent Polowy zabiega o światła na pasach w ciągu DK 45

2020-10-21
Prezydent chce jak najszybszej poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w ciągu DK 45. Zdjęcie KPP w Raciborzu z dnia 12 października, kiedy doszło do tragicznego potrącenia pieszej na ul. Kozielskiej.
Prezydent chce jak najszybszej poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w ciągu DK 45. Zdjęcie KPP w Raciborzu z dnia 12 października, kiedy doszło do tragicznego potrącenia pieszej na ul. Kozielskiej.

Do magistratu wpłynęły dobre wiadomości z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. GDDKiA wykona program inwestycji dla budowy sygnalizacji świetlnej przy mleczarni (skrzyżowanie DK 45 z DW 416). To duża nadzieja na realizację tej inwestycji już w przyszłym roku. Tymczasem prezydent Dariusz Polowy zabiega w GDDKiA o montaż świateł wzbudzanych na dwóch newralgicznych przejściach dla pieszych. Chodzi o przejścia w ciągu Drogi Krajowej 45 na Hulczyńskiej przy skrzyżowaniu z Makuszyńskiego (gęsta zabudowa jednorodzinna, droga do szkoły i przedszkola)  i ul. Kozielskiej przy skrzyżowaniu z Gdyńską, gdzie 12 października doszło do potrącenia 17-letniej mieszkanki Raciborza.

To  miejsca, w których o poprawę bezpieczeństwa od lat wnioskują mieszkańcy. Również prezydent wielokrotnie podejmował się interwencji w tej sprawie u zarządcy drogi. W ślad za ostatnimi rozmowami prezydenta Dariusza Polowego przeprowadzonych w katowickim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad prezydent zawnioskował o wprowadzenie wymienionych zadań do planów inwestycyjnych GDDKiA na rok 2021, bądź też o wydanie warunków technicznych wraz z propozycją porozumienia. – To furtka, o której informowałem mieszkańców podczas ostatnich spotkań w dzielnicach. Nie możemy sobie pozwolić, aby na budowę sygnalizacji przy tych newralgicznych przejściach czekać kolejnych kilka lat. W trosce o bezpieczeństwo naszych mieszkańców, jestem zdeterminowany, aby zrealizować te zadania jak najszybciej z udziałem środków pochodzących z budżetu miasta. Czekamy na zielone światło z GDDKiA. - podsumowuje prezydent Dariusz Polowy  

do góry