• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Prezydent świętował z mieszkańcami zielone światło (..)

Prezydent świętował z mieszkańcami zielone światło dla budowy strefy zewnętrznej H2Ostróg

2023-03-09
 

Podczas wczorajszej, nadzwyczajnej sesji Rady Miasta radni uchwalili wprowadzenie środków do budżetu miasta i tym samym realizacja rozbudowy H2Ostróg o część zewnętrzną staje się możliwa.

To duży sukces, dlatego prezydent Dariusz Polowy postanowił świętować go wspólnie z raciborzanami, częstując ich kawą na Rynku. Mimo deszczowej pogody liczna grupa mieszkańców chętnie podchodziła, gratulowała i wyrażała zadowolenie z faktu budowy strefy wodnych atrakcji na Zamkowej.

Przypomnijmy, że Miasto Racibórz pozyskało na ten cel 31,5 mln zł z programu rządowego Polski Ład, natomiast 10 % wkładu własnego zostanie zabezpieczone z wypracowanych zysków jednej ze spółek miejskich. Tym samym całość inwestycji zrealizowana będzie bez zaciągania kredytu.

Rozbudowa raciborskiego aquaparku zakłada budowę dwóch basenów, brodzika, dwóch kompleksów zjeżdżalni, w tym zjeżdżalnie pontonowe oraz wodny plac zabaw. We wszystkich basenach woda będzie podgrzewana, tak by z obiektu móc korzystać również w chłodniejsze dni. Dodatkowym atutem jest duża strefa relaksu z 1000 leżaków, a także strefa gastronomiczna.

W ciągu tygodnia ogłoszony zostanie przetarg na realizację tego zadania, a zakończenie prac przewiduje się na sezon letni 2024 roku.

 

do góry