Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Przebudowa skrzyżowania Reymonta - Londzina

Przebudowa skrzyżowania Reymonta - Londzina

2005-01-11

Sprawie przebudowy skrzyżowania Reymonta - Londzina było poświecone wczorajsze (10.01.2005) spotkanie Prezydenta Miasta Jana Osuchowskiego z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich. Aby poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego, skrzyżowanie zlokalizowane na drodze wojewódzkiej Nr 935 wymaga przebudowy.

Projektant przebudowy skrzyżowania przedstawił podstawowe założenia zmian w układzie geometrycznym skrzyżowania, które przyjął do realizacji Zarząd Dróg Wojewódzkich.
Zlikwidowane zostanie m.in. przejście podziemne. Jego obecny stan techniczny nie pozwala na jego bezpieczną eksploatację. Dla poprawienia bezpieczeństwa pieszych jak i kierowców zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna wzbudzania przez pieszych. Projektant rozważy możliwość budowy miejsc postojowych przy drodze gminnej (czyli przy ulicy Londzina), natomiast w kierunku Głubczyc parkowanie pojazdów przy jezdni będzie niedozwolone. Po przebudowie zostanie zachowany ruch podporządkowany ulicy Londzina od strony centrum miasta do drogi wojewódzkiej pod katem prostym, co powinno ograniczyć kolizje drogowe.

Jak wczoraj zapewniano na spotkaniu, Zarząd Dróg Wojewódzkich jeszcze w tym roku opracuje projekt wykonawczy, który będzie podstawą do otrzymania pozwolenia na budowę.
Głównym inwestorem zadania jest Zarząd Dróg Wojewódzkich, natomiast miasto

Racibórz będzie partycypować w realizacji robót budowlanych. W tegorocznym budżecie miasta zabezpieczono kwotę 250000 zł na ten cel.

do góry