• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Raciborski Ogród Deszczowy nagrodzony I miejscem

Raciborski Ogród Deszczowy nagrodzony I miejscem

2023-10-09

Miasto Racibórz zdobyło I miejsce w konkursie „Miasto z Klimatem - najlepszy zrealizowany projekt ”. Wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk wraz z pracownikami Urzędu Miasta odebrał statuetkę i czek z rąk wiceministra Adama Guibourgé-Czetwertyńskiego.

Rozdanie nagród odbyło się 6 października w siedzibie Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

I miejsce w jednej z trzech kategorii tj. „zatrzymanie wód opadowych w miejscu ich opadu (w miastach do 70 tys mieszkańców)” otrzymał nasz pierwszy w mieście Ogród Deszczowy, który zlokalizowany jest przy Przedszkolu nr 23, a nadzoruje go pani Judyta Kwaśnica.

Projekt został przeprowadzony w zeszłym roku ze środków edukacji ekologicznej Wydziału Ochrony Środowiska naszego urzędu, w wyniku współpracy pani Marzeny Kubielas i miejskiej architekt Ewy Klimaszewskiej. Ponadto w projekcie uczestniczyły dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola, przy wsparciu ekipy z Arboretum Bramy Morawskiej, wolontariuszy z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu, Technikum Architektury Krajobrazu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu oraz Szkoły Podstawowej nr 18 w Raciborzu. Za stworzenie wniosku konkursowego odpowiedzialna była Justyna Szyndler.

Warsztaty zostały przeprowadzone przez Fundację Sendzimira.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zaangażowanym w projekt. Mamy nadzieje, że ten sukces będzie motorem napędowym do podejmowania kolejnych działań na rzecz miejskiej przyrody.

12 zdjęć

Raciborski Ogród Deszczowy nagrodzony I miejscem

 

do góry