• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Radni po raz kolejny zablokowali działania prezydenta. (..)

Radni po raz kolejny zablokowali działania prezydenta. Opłata za odbiór śmieci nie zostanie obniżona

2023-11-24

Dziś (piątek 24 listopada) odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezydenta Miasta Racibórz oraz jego zastępców: Dominika Koniecznego i Dawida Wacławczyka, podczas której prezydenci jasno przedstawili swoje stanowisko wobec decyzji poszczególnych radnych, podjętych na ostatniej sesji Rady Miasta.

Prezydent z głębokim niedowierzaniem poinformował o blokadzie możliwości obniżki opłaty śmieciowej dla mieszkańców Raciborza przez radnych Mirosława Lenka i Michała Fity. W trakcie konferencji padły słowa: "Jest to dla mnie, jak i wszystkich ludzi, z którymi wielokrotnie rozmawiałem sytuacja kompletnie niezrozumiała i kuriozalna." Prezydent zapewnił, że od czasu przejęcia odbioru śmieci przez miejską spółkę, system ten dobrze funkcjonuje, generując nadwyżkę finansową, która naturalnie powinna zostać zwrócona mieszkańcom.

W dalszej części konferencji prezydent Polowy wspomniał o kolejnej obstrukcji ze strony tych samych radnych w kontekście budowy lodowiska w Parku Zamkowym.

„Po legalnym i prawomocnym podpisaniu umowy z wykonawcą, radni cofnęli finansowanie tej inwestycji, co wymusiło rozliczenia poprzez sądowy nakaz zapłaty. Na ostatniej sesji ci sami radni zablokowali dalsze finansowanie tej inwestycji w roku 2024” – dodał prezydent.

Prezydent Dariusz Polowy podkreślił swoją determinację w dokończeniu tej inwestycji, jednocześnie sugerując, że ci, którzy blokują projekty, powinni ponieść konsekwencje swoich działań.

Zastępcy Prezydenta, obecni na konferencji, wyrazili pełne poparcie dla stanowiska Prezydenta, podkreślając konieczność kontynuowania inwestycji i dalszego rozwoju miasta.

Podsumowując, konferencję prezydent zaapelował do mieszkańców o zwrócenie uwagi na działania pewnych radnych, określanych jako „hamulcowi”. Wskazał również na liczne inwestycje i remonty, które pomimo obstrukcji tych radnych udało się z sukcesem zrealizować.

13 zdjęć

Zdjęcia z konferencji prasowej dotyczącej gospodarowania odpadami i budowy lodowiska

 

do góry