Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Straż Miejska gości w raciborskich Szkołach Podstawowych

Straż Miejska gości w raciborskich Szkołach Podstawowych

2023-09-21

Do końca września, Straż Miejska odwiedzi raciborskich pierwszoklasistów Szkół Podstawowych w celach edukacyjnych.

Prowadzona przez Urząd Miasta Racibórz akcja pn. „Bezpieczna droga do szkoły” to forma pogadanki, podczas której reprezentanci Straży Miejskiej przekazują dzieciom niezbędną wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych. Inicjatywa ta pomaga już od najmłodszych lat przyswajać dzieciom przepisy i dobre nawyki uczestnika ruchu drogowego. 

W trakcie zajęć pierwszoklasiści dowiedzą się również jakie niebezpieczeństwa mogą napotkać w domu, podczas nieobecności rodziców oraz w jakich sytuacjach powinni zachować szczególną ostrożność, przebywając poza domem.

W tym roku lekcje z pomocą starannie przygotowanej i zrozumiałej dla uczniów prezentacji multimedialnej prowadzą st. Insp. Małgorzata Nowińska i st. Insp. Marcin Klaczyński.

Na koniec lekcji każde dziecko otrzyma ufundowany przez Wydział Edukacji z Urzędu Miasta Racibórz praktyczny upominek w postaci odblaskowego plecaczka i odblaskowej zawieszki, dzięki którym uczniowie będą mogli bezpieczniej pokonać drogę do szkoły i do domu.

Warto wspomnieć, że w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" Straż Miejska codziennie pod Szkołami Podstawowymi nadzoruje uczniów przy przejściach dla pieszych.

Natomiast już na przełomie października i listopada dawkę wiedzy o bezpieczeństwie otrzymają 6-letni podopieczni raciborskich Przedszkoli.

21 zdjęć

Straż Miejska odwiedziła raciborskie Szkoły Podstawowe

 

 

do góry