Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
28 Lipiec 2020
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
Lato w mieście w pełni. Zachęcamy! Skorzystaj z atrakcji.
Lato w mieście w pełni. Zachęcamy! Skorzystaj z atrakcji.

Dzieci i młodzież tak na nie czekają, a kiedy nadejdzie już ich czas – dni lecą zdecydowanie za szybko. Upragnione wakacje - właśnie znaleźliśmy się na ich półmetku. Tegoroczne Lato w Mieście jest nieco inne niż poprzednie, ale nie mniej atrakcyjne! Organizacja zajęć dla dzieci i młodzieży w tym roku z uwagi na stan epidemii wymagała uzgodnień z Państwową Stacją Sanitarną Epidemiologiczną. Nasze instytucje, a także partnerzy społeczni m.in. : Raciborskie Centrum Kultury, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenia Aura oraz Arboretum Bramy Morawskiej ruszyli z zajęciami pełną parą.  Tam gdzie to możliwe - swoje działania przenosząc ze swoich sal na wolne powietrze. Co pozwoliło zaoferowanie zajęć większej liczbie uczestników.

 Warsztaty Extreme City, zajęcia taneczne, plener malarski, wakacje z fiku-miku dla najmłodszych, warsztaty średniowieczne te atrakcje już za nami. Trwają m.in. warsztaty Extreme City, wakacyjne spotkania w Bibliotece, czy półkolonie w klubach Itaka i Cegiełka. W Raciborskim Centrum Kultury ruszyły plenerowe wakacje z kompasem i zajęcia kreatywne w Oborze. W harmonogramie na sierpień znajdziecie szereg kolejnych propozycji.

Nie tylko w centrum, ale także w dzielnicach organizowane są wakacyjne zajęcia dla dzieci. RCK ruszył  z kreatywnymi zajęciami w Oborze. Spotkania pod hasłem „Niezła sztuka- dzieła sztuki w nowej odsłonie” zrealizowała biblioteka w Brzeziu. W filii w Ocicach także odbyły się pierwsze zajęcia, a w planach kolejne: dzisiaj oraz 4,18,25 sierpnia. W programie m.in warsztaty fotograficzne. Zajęcia odbywają się ponadto w filiach biblioteki w Markowicach, Ocicach, Płoni, Ostrogu i w filii na Żorskiej. W najbliższą sobotę na Oborę zaprasza OSIR. Będzie wakacyjne ognisko.

Lato w mieście

28 lipiec 2020 25 zdjęć

Wakacje niemal na półmetku. Za nami wiele spotkań, warsztatów i innych akcji, dzięki którym, mimo epidemii, lato w mieście jest kolorowe i ciekawe. W galerii zdjęcia biblioteki, RCK i Osiru. Zachęcamy! Śledźcie naszą ofertę i korzystajcie z niej. Druga połowa wakacji wciąż przed nami!

Propozycje na ciekawe, twórcze, aktywne lato w mieście wraz z linkami do pełnej oferty organizatorów znajdziecie tutaj!

 Co jeszcze wydarzy się w sierpniu? W załączeniu publikujemy kalendarium wydarzeń na drugi miesiąc letnich wakacji. Znajdziecie w nim sporo propozycji na aktywne spędzenie czasu w mieście.

 

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
jpg Kalendarium sierpień.jpg 20-07-28 14:22 4.6MB pobierz plik: Kalendarium sierpień.jpg

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H