• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Raciborzu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Raciborzu

2005-01-05

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz XIII w Raciborzu. W tym roku głównym organizatorem WOŚP jest Stowarzyszenie "MŁODZI DLA ZIEMI RACIBORSKIEJ". Stowarzyszenie otrzymało zgodę na utworzenie sztabu XIII Finału.

Jak co roku 9 stycznia br. na ulice Raciborza wyjdą wolontariusze ze specjalnie oznakowanymi identyfikatorami i puszkami. Będą rozdawać czerwone serduszka wszystkim, którzy zechcą przekazać datki pieniężne na Orkiestrę. W tym roku tematem orkiestry są "Nowoczesne metody diagnostyki w leczeniu neonatologii i pediatrii".

9 stycznia w Raciborzu będzie koncertowo i podróżniczo :
O godzinie 15.00 na Raciborskim Rynku rozpoczną się koncerty zespołów: Rewolta, Ad domine, Przecinek, Amen On.
Natomiast w klubie OZON od godziny 18.00 koncertować będą zespoły Perspektywa Okolicy, Parking, Mosqqitos, Funk 4 Fun.

Stowarzyszenia Artystów i Podróżników "GRUPA ROSYNANT" zaprasza na podróżniczo-artystyczny finał WOŚP , w ramach którego odbędzie się pokaz zdjęć, slajdów, filmów i obrazów. O godz. 18.00 w sali kameralnej Raciborskiego Centrum Kultury (ul. Chopina 21) rozpocznie się rosynanckie spotkanie "orkiestrowe".

W programie:

18.00 - wernisaż wystawy fotografii Olka Pałki "Zmysłografia Miasta"
(Galeria Kopyto)

18.15 - slajdowisko i relacja filmowa z oryginalnego rejsu "Wyspiarska Połnoc Europy".
Rejs miał miejsce we wrześniu br., a ekipa pod dowództwem Marcina Sanetry - pomysłodawcy, organizatora i zarazem człowieka, który będzie naszym prelegentem - przepłynęła ciekawy kawał świata i odwiedziła wspomniane w tytule wyspy północnoeuropejskie. Ekipa odwiedziła Danię, Szetlandy, Wyspy Owcze, Islandię, Irlandię, Wyspę Man oraz Francję.

20.00 - "SKI EXTREME IN USA - HIGH LIFE" (film w wersji anglojęzycznej)-
projekcja filmu dokumentującego extremalne, szalone i piękne wyczyny
współczesnych narciarzy szalejących w USA. Panie i Panowie... będzie
ostro. Należy się mocno trzymać foteli!

Wstęp na całą imprezę (slajdy i film) - tylko 3 złote .Całkowity dochód z imprezy (bilety oraz datki zebrane do puszek wolontariuszy WOŚP) zostanie przekazany na konto fundacji WOŚP.

Statystycznie licząc w ciągu 12 lat działalności Fundacji WOŚP codziennie, każdego dnia, w sobotę i w niedzielę do Polskich szpitali przyjeżdżają cztery nowoczesne urządzenia medyczne o wartości ponad 12 000 dolarów zakupione przez Fundację.

W ciągu tego czasu blisko 16 000 urządzeń z naklejonym czerwonym serduszkiem ratuje i leczy życie dzieci.

Od początku istnienia Fundacja zebrała 53 616 501 USD na urządzenia medyczne, a wydała na sprzęt 55 100 497 USD. Jest to wynik ogromnej dbałości o każdą złotówkę, wynegocjowanie dobrego oprocentowania pieniędzy, które przez blisko rok leżą w banku.

WOŚP prowadzi 4 ważne programy medyczne i 1 dydaktyczny, całkowicie finansowane przez Fundację.

Według tegorocznych badań CBOS, WOŚP cieszy się największym zaufaniem spośród instytucji życia publicznego. Zaufanie zadeklarowało 86% respondentów.

do góry