Racibórz pomaga Ukrainie. Dołącz do akcji!
Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
12 Sierpień 2022
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
 

Dzisiaj, tj. 12.08, Miasto Racibórz ogłosiło przetarg na przebudowę Drogi Wojewódzkiej 935 na odcinku od ul. Jana do mostu na Uldze wraz z ścieżkami pieszo-rowerowymi, zatokami autobusowymi i oświetleniem. Otwarcie ofert nastąpi 8 września. Wyłoniony w toku tego postępowania wykonawca będzie miał 18 miesięcy na realizację zadania (od daty zawarcia umowy).

 - Abyśmy mogli przygotować i ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy tego zadania konieczne było zawarcie porozumienia pomiędzy Województwem Śląskim (zarządcą drogi), a Miastem Racibórz – wyjaśnia prezydent Raciborza Dariusz Polowy. Razem z Marszałkiem Województwa Śląskiego ustaliliśmy zasady realizacji i finansowania przebudowy ul. Rybnickiej na odcinku od wiaduktu kolejowego do mostu na kanale Ulga. Gmina Racibórz jest wyłącznym inwestorem zadania. Na czas jego realizacji, Województwo Śląskie przekazało Miastu Racibórz zarządzanie objętym przebudową odcinkiem Drogi Wojewódzkiej 935. Gmina będzie odpowiedzialna za przygotowanie i realizację inwestycji.

Przypomnijmy, Miasto Racibórz pozyskało na ten cel 18 milionów zł z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Przebudowa ul. Rybnickiej (DW 935) dotyczy odcinka od ul. Jana do mostu na kanale Ulga w Raciborzu o długości około 1400 metrów wraz z niezbędną infrastrukturą drogową (m.in.: chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe, zatoki autobusowe, oświetlenie). Realizacja inwestycji znacząco poprawi bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego oraz skomunikowanie terenów z drogą Racibórz-Pszczyna. Inwestycja posiada pełną dokumentację wykonawczą (wykonaną na zlecenie ZDW) wraz z decyzją ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej). Usprawni komunikację pomiędzy nowo wybudowaną obwodnicą Raciborza, a strefą gospodarczą przy ulicach: Bartka Lasoty i Mikołowskiej.
•    Wartość projektu: 19 000 000,00 zł
•    Wartość dofinansowania: 18 050 000,00 zł
•    Poziom dofinansowania: 95%
•    Wkład własny: 950 000,00 zł

Wkrótce ruszy przebudowa ul. Rybnickiej. Miasto inwestorem.

12 sierpień 2022 10 zdjęć


 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H