Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Znana raciborska wolontariuszka z wizytą w magistracie

Znana raciborska wolontariuszka z wizytą w magistracie

2023-01-25
 

W poniedziałek (23.01) raciborski magistrat odwiedziła Anna Cieśla, która zdobyła III miejsce w kategorii Wolontariusz Indywidualny podczas gali Śląskie Orły Wolontariatu 2022.

To postać znana w kręgach związanych z życiem społecznym naszego miasta. Jest uczestniczką wielu inicjatyw, działaczką organizacji i postacią inspirującą do działania dla wielu innych osób.

Anna Cieśla jest również założycielką RACIBORSKIEGO CENTRUM POMOCY I WSPARCIA, które powstało przy udziale grupy wolontariuszy z Raciborza tuż po wybuchu wojny na Ukrainie.

Racibórz ma szczęście, że posiada tak cennego partnera społecznego. W przeciwieństwie do wielu innych miast, nasz magazyn znajdujący się w budynku B dawnego Gimnazjum nr 5 na ul. Opawskiej - działa cały czas! Zorganizowana grupa wolontariuszy najpierw samodzielnie pozyskuje a następnie dystrybuuje tutaj artykuły spożywcze, środki chemiczne, ubrania oraz meble dla matek z dziećmi przebywającymi w powiecie raciborskim. Dotychczas centrum odwiedziło ponad 2,5 tysiąca rodzin. Ania jest głową całego przedsięwzięcia. Poza dystrybucją darów organizuje spotkania i warsztaty dla kobiet z Ukrainy podczas których odbywają się zajęcia takie jak nauka języka polskiego, zapoznanie się z polską kulturą, wspólne pieczenie ciast i tworzenie ozdób oraz warsztaty jak odnaleźć się w obcym kraju oraz spotkania integracyjne. Stworzyła we współpracy z ukraińską psycholożką program wspierający rodziny ukraińskie, gdzie przez 6 miesięcy odbywały się spotkania z psycholożką, dające wsparcie potrzebującym - napisał na swoim profilu facebookowym wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk.

W centrum można obecnie m.in. odbywać konsultacje lekarskie w języku ukraińskim.

Pani Annie, a także całemu zaangażowanemu zespołowi, na który może liczyć podczas realizacji licznych projektów z całego serca gratulujemy.

Ludzie tacy jak pani Anna stanowią przykład dla wielu osób chcących społeczeństwu dać coś od siebie. Cieszę się, że nasze miasto może poszczycić się tak zaangażowanymi mieszkańcami - mówił po spotkaniu Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy.

do góry