• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/1 punktu zabrakło by zmierzyć się w ćwierćfinale (..)

1 punktu zabrakło by zmierzyć się w ćwierćfinale Turnieju

2004-07-07

Zmagania miast 20043 lipca na stadionie raciborskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji drużyna Raciborza zmierzyła się z Jaworznem i ... WYGRAŁA! Na sześć konkurencji raciborscy zawodnicy wygrali cztery. Byliśmy lepsi w dyscyplinach: Nosiwoda, Komandos, Flisacy i Hulajnoga. Jaworzanie więcej punktów zdobyli w konkurencjach o nazwach Huśtawka i Przeprawa.Huśtawka Punktacja z rywalizacji rozegranych w Raciborzu przechyliła szale na korzyść raciborskiej drużyny, która ogółem zdobyła 14 punktów, Jaworzno tylko 10 punktów. Jednak podsumowując wyniki z obu miast Raciborza i Jaworzna, gdzie gospodarze wygrali pięcioma punktami (14:9), w sumie nasi reprezentanci zdobyli 23 punkty, a rywale 24 punkty co zdecydowało o tym, że w II etapie spotkają się drużyny Jaworzna i Radomia. Raciborska „złota 7-ka” reprezentowana przez Zygmunta Banika – Zawodnicy przygotowują się do konkurencjikapitana, Małgorzatę Horczyk – Jabłońską, Elżbietę Smołkę, Daniela Pietrygałę, Ryberta Szyjkę, Ewelinę Borończyk i Czesława Kalinowskiego dotrzymała obietnicy i po przegranej w Jaworznie zdobyła zwycięstwo na swoim boisku. NosiwodaDeterminacja, siła, odwaga i poczucie humoru pozwoliły , że zawodnicy dzięki pomocy swoich kibiców, którzy gorąco zagrzewali ich do walki, wygrali nie lada trudne dyscypliny.

Przeciąganie liny na Zamku PiastowskimWszystko zaczęło od rozgrzewki na raciborskim Zamku, gdzie pod czujnym okiem Telewizji TVN – głównego patrona medialnego Zmagań Miast, odbyła się pierwsza Przygotowania na Zamku Piastowskimrywalizacja: przeciąganie liny. Tu jeszcze sędziowie nie przyznawali punktów, jednak widać było zaangażowanie i rywalizację między drużynami. Kolejnym punktem Turnieju była na godzinę przed rozpoczęciem konkurencji odprawa z sędziami, gdzie szczegółowo omawiano każdą z konkurencji.

Efektowny wjazd zawodników na murawę stadionuPunktualnie o 17.00 efektowny wjazd na motocyklach i harleyach zawodników z Raciborza wywołał owacje kibiców na trybunach. Po prezentacji grupy z Jaworzna na murawie stadionu OSiR prezydenci miast Jaworzna i Raciborza dokonali uroczystego otwarcia imprezy i ... rozpoczęły się konkurencje.Kibice

Kibice

W przerwach między kolejnymi dyscyplinami okazję mieli pokazać swoje umiejętności tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca „Strzecha”, mażoretki ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej, zapaśnicy z Miejskiego Klubu Zapaśniczego „Unia”, karatecy z klubu „Kyokushin” i Stowarzyszenia ”Kazoku”. Na trybunach nie zabrakło naszych mistrzów. Był Ryszard Wolny Mistrz Olimpijski w zapasach , Beata Szyjka wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w biegach przełajowych. Zawodników dopingowali również Marzena Korzonek i Dawid Koczy, którzy po części turniejowej w bloku estradowym zaśpiewali raciborskiej publiczności. Oprócz solistów wystąpiły również zespoły: Perspektywa Okolicy z Raciborza, Golden Life i T.Love. Imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni.

Karatecy z Klubu KAZOKU

Zespół Pieśni i Tańca Mażoretka ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej

Turniej „Zmagania Miast” z Jaworzna telewizja TVN pokaże 31 lipca, natomiast jak było w Raciborzu zobaczymy w TVN już 7 sierpnia.


Druga ogólnopolska edycja Zmagań Miast, której głównym organizatorem jest WARKA, a patronem medialnym telewizja TVN rozpoczęła się w tym roku w maju. To cykl jednodniowych sportowo-rekreacyjnych imprez plenerowych z udziałem 13 miast z całej Polski. Wśród nich znalazł się również Racibórz. Nowa edycja Zmagań Miast to jedyne w swoim rodzaju zawody, w których biorą udział zawodnicy z całego kraju. Specjalne konkurencje sprawdzą siłę, odwagę wytrzymałość, zręczność i poczucie humoru zawodników. Miasto które zdobędzie więcej punktów w konkurencjach sprawnościowych przechodzi do II etapu . Na zwycięzców poszczególnych grup czekać będą w II etapie ubiegłoroczni finaliści. Następnie zwycięskie drużyny z etapu drugiego spotkają się w półfinałach na całkiem neutralnym terenie w Grudziądzu oraz Tarnobrzegu. W Finale "Zmagań Miast 2004" weźmie udział Koszalin (zwycięzca zeszłorocznej edycji) oraz dwie najlepsze drużyny z etapu III (półfinałów), które przebrną przez ciężkie sito eliminacji.

Urząd Miasta współorganizator imprezy dziękuje:

Pracownikom Agencji LIVE i Varius Media 2

Sponsorowi Browarom WARKA

Telewizji TVN

Zapaśnikom MKZ ”Unia”

Tancerzom ZPiT „Strzecha”

Stowarzyszeniu Kultury Ziemi Raciborskiej

Członkom Klubu Motocyklistów w Raciborzu

Karatekom ze Stowarzyszenia „Kazuku” i „Kyokushin”

Szkole Mistrzostwa Sportowego

SP nr 15

OSiR

OSP Markowice

OSP Sudół

Statystom

Kibicom

oraz wszystkim zaangażowanym w realizację Turnieju „Zmagania Miast 2004”

do góry