• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Warsztaty tworzenia wianków adwentowych w bibliotece

Warsztaty tworzenia wianków adwentowych w bibliotece

2023-11-23

Tuż przed rozpoczynającym się Adwentem, w sobotę 2 grudnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu odbędą się bezpłatne warsztaty tworzenia wianków adwentowych.

Wieniec adwentowy stanowi element dekoracyjny w okresie świątecznym, ale jednocześnie ma też głęboką symbolikę i jest oznaką nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Zwyczaj robienia wieńców adwentowych przywędrował do Polski z Niemiec po I Wojnie Światowej. Obecnie, tradycyjne wieńce wykonuje się z zimozielonych gałązek drzewa iglastego, wśród których nie może zabraknąć 4 świec oznaczających 4 kolejne niedziele adwentu. Cała reszta zależy już tylko od wyobraźni i zdolności osoby wykonującej wieniec.

Bezpłatne warsztaty odbędą się w sobotę 2 grudnia o godz. 15.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. Zapisy do 27 listopada (tel. 32 415 37 24 wew. 27, e-mail: wg@biblrac.pl) lub do wyczerpania miejsc. Materiały zapewnia organizator.

Warsztaty odbędą się w ramach projektu „Welcome – Library for Everyone” dofinasowanego z funduszy Ambasady i Konsulatu USA w Polsce.

plakat

 

 

 

do góry