Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Racibórz zachęca do inwestowania na Europejskim Kongresie (..)

Racibórz zachęca do inwestowania na Europejskim Kongresie Gospodarczym

2023-04-26
 

Miasto Racibórz zaprezentowało swoje możliwości inwestycyjne podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Raciborskie stoisko przyciągnęło uwagę licznych gości, w tym premiera Mateusza Morawieckiego oraz Wojewodę Śląskiego Jarosława Wieczorka.

Prezentacja miasta skupiła się na najważniejszych atutach Raciborza, w tym jego atrakcyjnej lokalizacji i dostępności, rozwiniętej infrastrukturze oraz perspektywach rozwoju. Miasto wraz z okolicznymi gminami tworzy dynamiczny region, który stawia na rozwój nowoczesnych technologii oraz sektora usług.

– Cieszymy się, że mogliśmy przedstawić potencjał Raciborza na tak prestiżowej imprezie gospodarczej. Nasze miasto to doskonałe miejsce do inwestycji, z licznymi inicjatywami i projektami, które oferują wiele możliwości dla przedsiębiorców. Mamy nadzieję, że prezentacja zainteresuje inwestorów i przyczyni się do rozwoju gospodarczego naszego miasta – powiedział prezydent Raciborza Dariusz Polowy.

W trzecim dniu Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, wiceprezydent Dawid Wacławczyk jest jednym z panelistów. W trakcie swojego wystąpienia przedstawił najważniejsze inicjatywy i projekty dotyczące rewitalizacji przestrzeni miejskich, które mają na celu rozwój miasta i zachęcenie przedsiębiorców do inwestycji w Raciborzu.

Europejski Kongres Gospodarczy to jedno z największych wydarzeń gospodarczych w Polsce, które skupia przedstawicieli biznesu, nauki oraz polityki. To doskonała okazja do nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń i prezentacji najnowszych osiągnięć w dziedzinie gospodarki.

Stoisko Raciborza cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczestników Kongresu, a wizyta premiera i wojewody potwierdziła, że miasto jest dobrze postrzegane i rozwija się w dynamiczny sposób.

do góry